Genel

11. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri | 12. Anma Töreni

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından 2010 yılından bu yana her yıl, Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için verilen Türkan Saylan Bilim ve Sanat Ödülleri, düzenlenen dijital törenle sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Halk Tv haber bülteni sunucusu Eylül Han Tezel’in üstlendiği tören, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Ayşe Yüksel, yaptığı açılış konuşmasında, Türkan Saylan’ın sağlık ve eğitim mücadelesi yolculuğunu anlattı. Bu yolculukta kendisini tanımış olmaktan, onunla çalışmış olmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi. Türkan Saylan’ın başlattığı eğitim seferberliği, yeni yetişen öğrencilerle devam edecek dedi. Katılımcılara teşekkür ederken, ödül alanları tebrik etti.

Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in konuşmasından sonra ödüller sahipleriyle buluştu. Ödül komitesi ve ödül alanların konuşmalarından sonra Gençliğin Türkan Saylan’a Mektubu okundu. Program, Ayşe Ece Güneşşen, Mezzo Soprano Mert Solmaz piyano dinletisi ile son buldu.

11. Türkan Saylan Sanat Ödülü, ‘Suyun Şarkısı’ kitabıyla Esmahan Devran İnci‘ye ve ‘Retro Öyküler’ kitabıyla Melike Şenyüksel‘e verildi. Bilim alanında ise ödülün sahibi Doç. Dr. İlkay Sedakat oldu.

Haber: Nasuh Bektaş 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu