ETKİNLİKLER

15. 360 Dereceden Aşk Festivali Programı Açıklandı

Şubat ayı boyunca sürecek İstanbul’un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali, bir kez daha şehri “Aşk” ile sarmalayacak.
15. 360 Dereceden Aşk Festivali teması;
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olmasından ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!” sözünden ihamla:

‘ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR’

İstanbul’un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk || @Love360Fest, onlarca kültür-sanat-tasarım profesyonelinin, yüze yakın eserin, pek çok kurum ve STK’nın katılımıyla bu sene Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı olması vesilesiyle çok daha farklı bir heyecan ve gururla on beşinci kez hayat bulacak. Halka açık sergiler, performanslar, müzik dinletileri, söyleşiler ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra “Aşkı Konuşanlar Konferansı”, “LOVE UP Sinema Kuşağı”, “Lovers Bazaar”, “Aşkın Damakta Kalan Tadı” ve “O Her Yerde Sohbetleri” gibi markalaşmış projeleriyle dolu dolu geçecek olan festival Şubat sonuna dek sürecek.

Pazarlama trendlerinin dışında durarak kalp sembolü kullanmayan ve 14 Şubat’ı kutlamayan festival; fikir annesi Işık Gençoğlu küratörlüğünde, Istanbul Concept ve İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği organizasyonu ile ve ayrıca Danışma Kurulu’ndaki Esin Çelebi Bayru, Pınar Kartal Timer, Prof. Dr. Itır Erhart, Ecmel Ayral, Bahadır Kaleağası, Oğuzhan Kayan gibi isimlerin katkılarıyla gerçekleşecek ve Şubat ayında İstanbul’u kültür-sanat “AŞK”ı ile sarmalayacak. Tam 14 yıldır kesintisiz bir şekilde süren, her sene farklı bir tema ile zenginleşerek gerçekleşen 360 Dereceden Aşk Festivali || @Love360Fest’in ana mekân sponsoru geçen yıl olduğu gibi bu sene de 130 yıllık tarihi ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna da tanıklık etmiş olan Pera Palace Hotel. Soho House Istanbul, Istanbul Concept Gallery ve Istanbul Concept Studio ise festivalin diğer mekanları.

15. Edisyon Teması: ‘ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR!’

Geçen sene dünyaya “Evin Nerede?” diye soran festival bu sene; Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını kutladığımız 2023’de ilhamını Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!” sözünden alıyor: Özgürlük Senin Karakterindir!

15’inci 360 Dereceden Aşk Festivali Programı

SERGİLER

ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR /8 Şubat 2023, Çarşamba @ PeraPalace Hotel

ÖZGÜRLÜK BİZİM KARAKTERİMİZDİR / 15 Şubat2023, Çarşamba @IstanbulConcept Gallery ve IstanbulConceptStudio

Bu sene PeraPalace Hotel, Istanbul Concept Gallery ve Istanbul Concept Studio festivalin sergilerine ev sahipliği yapacaklar. Ahmet Umur Deniz / AndreasGeorgiadis / AnnaDare / Badem Kocalar / Beksultan Oğuz / Burcu Urgut / Burçin Erdi / Canan Alimdar / Coşkun Sami / Elena Papadimitrou / Feyzan Alasya / GabrielleReeves/Gazi Sansoy / Gülercan Hacıoğlu / Güliz Baydemir / HediehJafari / Huri Kiriş / Işıl Gönen / Işın Çaçur /İsmet Doğan / Karin Maritsch / Maria Roza / Nihal Gündüz / Nilgün Sabar / Oğuzhan Kayan / Özcan Uzkur / Sadık Üçok / Saygun Dura / Sema Maşkılı / Serra Kuşkaya / Su Alara Acerol / Şebnem Altuntaş / Şerif Sümer / Tayfun Pirselimoğlu / Uğur Çalışkan / Yağızhan Çalışkan / Yonca Saraçoğlu / Yusuf Şengür gibi onlarca kıymetli sanatçının daha eserleri PeraPalaceHotel’de 8 Şubat, IstanbulConcept alanlarında ise 15 Şubat itibariyle halka açık olarak ay boyunca sergilenecek.

 ARBİL ÇELEN YUCA – 48 SAATLİK ÖZEL PERFORMANS@ PeraPalace Hotel
“DÖNGÜDE HÜR-SEN” / 7 – 9 Şubat 2023

Çok yönlü sanatçı Arbil Çelen Yuca, festivalin teması “Özgürlük Senin Karakterindir” doğrultusunda,48 saat kesintisiz sürecek iddialı bir performans gerçekleştirecek. Sanatçı; Pera Palace Hotel gibi kamusal bir alanda, özgürlüğün mekânsal ve sosyal etkileşimle alakasını, bireyin hikayesini başka türlü anlatabilmek için yöntem arayışını ve bu yöntemlerde özgünlüğünü sorgulayacak. Yuca, performansına bu 2 gün süresince şahitlik edenlere, izlenirken özgür olmanın mümkünlüğünü, özgür olmanın mekânsal boyutunu, gözlenirken kendin kalabilmeyi irdeletecek.

Sanatçının ana sorusu: “Kişi özgürlüğünün sınırları olduğunu saydığı alanda kendini tanımaya dair söz harici enstrümanlar kullanarak, göz önünde yaşayarak daha da kendisi olmayı deneyimleyebilir mi?”

LOVERS BAZAR @ PeraPalace Hotel / 10 Şubat 2023, Cuma 

Akademisyen ve Sosyal Girişimci Prof. Dr. Itır Erhart ev sahipliğinde Pera Palace Hotel-Balo salonunda düzenlenecek şenlikte; farkındalığı yüksek, ekolojik ve sosyal açıdan adil markalar, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi hakkında duyarlılığı olan tasarımcılar ve STK’lar bir araya gelecek.  Her yıl olduğu gibi bu değiş-tokuştan Dünya Gıda Programı’na kaynak oluşturulacak.  Şenlik sırasında fayda yaratan ve üretken isimlerle sohbetler de yapılacak.

O HER YERDE SOHBETLERİ @ Pera Palace Hotel / 11, 18, 25 Şubat 2023

Öğrenme yaşam boyu… Kâinatın sırlarını merak ediyor, kadim bilgilerin kutsallığına inanıyor, bilenlerden dinliyor ve öğreniyoruz. Bu değerli buluşmalarMansur Yalçın, Ayşe Acar ve Metin Bobaroğlu’nuneşsiz sohbetleri ile cumartesileri PeraPalaceHotel’de gerçekleşecek.

LOVE MAFIA ÖZEL ÇEMBER BULUŞMASI VE JAM SESSION / 12 Şubat 2023, Pazar 

Joint Idea kurucularının önderliğinde hayata geçen, sevgiyi yaşamlarının mihenk taşı yapan, ilişkilerimizde, evlerimizde, işyerlerimizde ve gezegenimizde daha fazla pozitiflik yaratacak şekilde yaşamı algılamayı, paylaşmayı ve bağlantı kurmayı amaçlayan Love Mafia platformu, o akşam uzmanları rehberliğinde alan tutup, dünyamızı zenginleştirecek. Bu özel sohbetin sonu yine Love Mafia üyelerinin doğaçlama icra edeceği müzikle renklenecek.

AŞK İLE AŞ PAYLAŞMA @ Taksim / 14 Şubat 2023, Salı

Festival; 14 Şubat’ı kutlamıyor onun yerine gönüllere sevgiden köprüler kuruyor. O akşam Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Taksim’de evsiz dostlara çorba ve tatlı dağıtarak katkıda bulunuyor.

AŞKIN DAMAKTA KALAN TADI /16, 17 Şubat 2023

Dünya mutfaklarına hâkim, tanınmış şeflerin festival temasından yola çıkarak hazırladıkları özel menü ve ev sahibi mekânın atmosferi ile GASTROSANAT.

AŞKI KONUŞANLAR KONFERANSI @Pera Palace Hotel / 21 Şubat 2023, Salı

Konferans; her yıl olduğu gibi bu sene de iş dünyasında ve sosyal yaşamda özgün çizgileri ile yer etmiş, fark yaratan, ilham veren, yaşama AŞK ile bağlı özel isimleri ağırlayacak. Her biri birbirinden kıymetli konuşmacılar “Aşk” şemsiyesi altında farklı farklı açılardan “Özgürlük Senin Karakterindir” temasına değinecek ve pek çok konuda taze bir bilinç oluşturmamıza katkıda bulunacaklar. Konferansın değişmez sloganı ise #iyilerkazanacak!

 LOVE UP Sinema Kuşağı @ Soho House Istanbul/ 22, 23, 24, 25, 26 Şubat 2023

Festivalin, sinema eleştirmeni ve reklamcı ÖzkanBinol direktörlüğündeki LOVE-UP film kategorisi, yine Soho HouseIstanbul’un butik sinema salonlarında AŞK şemsiyesi altında, festivalin “ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR” temasına özel olarak seçilen filmlerden oluşacak. Beş gün boyunca her akşam, yerli-yabancı / kısa ve uzun metraj filmlerden oluşan iddialı bir seçki sunulacak. Tamirhane, Kendi Yolumda, Bandırma Füze Kulübü, Klondike gibi ödüllü ve özel yapımlar bu seçkide yer alacak filmlerden bazıları. Gösterimlerin ardından eserlerin yönetmenleri, oyuncuları ve sinema dünyasından tanınmış isimlerle filmler hakkında kısa söyleşiler de gerçekleşecek.

Ayrıca sinema çıkışında dileyen konuklara bir ayrıcalık yapılarak, Pera Palace Hotel’deki Özgürlük Senin Karakterindir sergisine anlatımlı bir “gece yarısı sanat turu” da düzenlenecek.

Istanbul Concept Gallery Hakkında

Istanbul Concept (IC), Türkiye ve yurt dışından sanatçı ve tasarımcıları İstanbullularla buluşturan, multidisipliner, dinamik ve yenilikçi bir kurumdur. IC, sergiler ve çeşitli proje bazlı etkinlikler aracılığıyla kültür ve estetiği teşvik ederek, evrensel bir yaklaşımı benimseyerek benzersiz hikayeler yaratmayı ve anlatmayı hedefliyor. Zengin bir yerel ve uluslararası sanatçı ve tasarımcı portföyüne sahip olan IC, tüm etkinliklerinde trendleri, teknolojik yenilikleri ve kültürel yayın ve danışmanlık alanlarına yeni bakış açılarını bir araya getiriyor. IC, “samimiyet ve insana değer verme” ilkesinin rehberliğinde, felsefesiyle uyumlu, sosyal açıdan ilgili projeleri destekleyerek sorumluluk alır.

Şiddet Ve Korku Temalı Diziler Psikolojimizi Nasıl Etkiliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu