KİTAP

3. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Çağrısı

Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı tarafından, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Attilâ İlhan edebiyat ödülleri için yazar ve şairlere çağrı yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle;

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteği ile şair ve yazarlarımızı, Attilâ İlhan’ın her eserinde öne çıkartmaya gayret ettiği ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserleri öne çıkartmak amacıyla düzenlenen ödüllü şiir ve roman yarışmasına katılmaya çağırıyor.

Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri her yıl “Şiir” ve “Roman” dallarında ve toplam dört kategoride verilir: Bir şiir kitabına verilen ‘Attilâ İlhan Şiir Ödülü’ ve bir romana verilen ‘Attilâ İlhan Roman Ödülü’nün yanı sıra, ilk romanını ve ilk şiir kitabını yayınlayan 30 yaş altı erkek ve/veya yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara yönelik olarak iki “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecektir.

“Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü’ne  hak kazanan şiir kitabı ve roman sahibi  7.500 TL; “Vakıf Özel Teşvik Ödülü’ne hak kazanan ilk şiir kitabı ve ilk roman sahibi ise 2.500 TL‘lik para ödülünün sahibi olacaktır.

Katılma Koşulları:

  1. Yarışmaya katılacak şiir ve roman kitapları 2017 yılında yayımlanmış olmalıdır.
  2. Daha önce aynı kategoride armağan kazanmış yazarlar yarışmaya katılamazlar.
  3. Yarışmaya katılacak yazarların, yapıtlarından on (10) nüshayı, iletişim bilgilerini de içeren kısa bir özgeçmiş ile birlikte 31 Mayıs 2018 Perşembe günü akşamına kadar Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür VakfınınSıraselviler Caddesi, Billurcu sokak No 26 kat 2 Taksim, Beyoğlu – 34433 İstanbul adresine ulaştırmaları rica olunur.
  4. Seçiciler Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından sonuçlar 2018 yılı Kasım ayı içinde açıklanacaktır.

Seçiciler Kurulu:

Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Seçici Kurul Onursal Başkanı: Doğan Hızlan

Roman:

Selim İleri (Başkan),

Mehmet Eroğlu,

Asuman Kafaoğlu Büke,

Ülkü Karaosmanoğlu,

Ali Cem İlhan.

Şiir:

Metin Celal (Başkan),

A.Ali Ural,

Haydar Ergülen,

Adnan Özer,

Kerem Alışık

Ayrıntılı Şartname İçin Tıklayınız

Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı
Tel: 0212 243 95 25 Faks: 0212 243 29 80
e-posta: [email protected]

Haber : Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı