SANATTAN

4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması Başvuruları

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz Batıbeki’nin anısına düzenlenen 4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. Amatör ve profesyonel olarak sinemayla ilgilenen herkesin katılabileceği yarışma için son başvuru tarihi 11 Mayıs 2015.

 

Forum Mersin AVM, Mersin Üniversitesi ve Daraba Film Medya Event işbirliğiyle Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı ölümünün 9. yıl dönümünde anmak amacıyla gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması için başvurular başladı.

 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nda tema kısıtlaması olmaksızın kurmaca türünde kısa filmler yarışacak. Katılımcıların, filmlerini şartname ile birlikte, 11 Mayıs Pazartesi günü saat 22.00’ye kadar Forum Mersin AVM Danışma Ofisi’ne elden teslim etmeleri ya da Güvenevler Mahallesi 1. Cadde No: 120-133 Yenişehir Mersin adresine posta/kargo yolu ile ulaştırmaları gerekiyor.

 

BİRİNCİYE 6 BİN TL ÖDÜL

 

Jüri değerlendirmesinin ardından yarışmanın birincisi 6 bin, ikincisi 3 bin 500 ve üçüncüsü 2 bin 500 TL ödül kazanacak. 16-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Facebook oylamasında en fazla beğeniyi alan filmin sahibi ise 2 bin TL değerinde ‘Forum AVM’ler Özel Ödülü’nün sahibi olacak.

 

Ayrıca, kadını en iyi anlatan yönetmen Atıf Yılmaz anısına yapılan yarışmada, kadın şiddetinin sıkça yaşandığı bugünlerde ‘Kadın’ temalı filmler de ‘Forum Mersin AVM Kadın Özel Ödülü’ için de yarışacak. Jüri üyelerinin ilk 3 için belirlediği eser dışında, teması kadın olan filmler arasından seçilen bir film, 2 bin TL değerinde ‘Forum Mersin AVM Kadın Özel Ödülü’nü kazanacak.

 

(www.zirvehaberajansi.com)

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı