ETKİNLİKLERSERGİ

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi “Türkiye Sinagogları” Fotoğraf Sergisi

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, ikinci baskısını 13 yıl sonra gerçekleştirdiği “Türkiye Sinagogları” kitabının tanıtımını, İzzet Keribar’ın kitap içindeki fotoğraflardan oluşturduğu sergi eşliğinde tanıtacak ve satışını gerçekleştirecek.

Özel  açılış kokteylinin ardından 1 Ekim-31 Ekim 2021 tarihleri arasında sergi  Balat Ahrida Sinagogu bahçesinde gezilebilecek. Kitabın fotoğrafları İzzet Keribar’ın, sinagogların tarihçeleri ise Naim Güleryüz’ün kaleminden çıktı.

 SERGİ AHRİDA VE YANBOL SİNAG BAHÇESİNDE GEZİLEBİLECEK 

Yıllardır ancak kısıtlı günlerde gezilebilen İstanbul’un iki tarihi sinagogu Ahrida ve Yanbol sergi nedeniyle Cumartesi günleri dışında her gün 10.00-17.00 saatleri arasında gezilebilecek. Ahrida ve Yanbol Sinagogları sergi boyunca uygunluk doğrultusunda ziyaret edilebilecek. İçeride maksimum kalış süresi 30 dakika ile sınırlandırılmıştır. 10 kişi ve üzeri grupların önceden rezervasyon yaptırması zorunludur. Rezervasyonlu gruplara girişte öncelik tanınacak ve uygunluk doğrultusunda münferit misafirler kabul edilebilecektir. 

Sergi ve sinagog ziyaretleri için yapılacak bağışlar Türk Musevileri Müzesi’nin de aynı dönemde gezilmesini sağlayacak.

SALGIN KOŞULLARI KURALLARINA UYGUN GEZİLEBİLECEK

Sinagog giriş şartları:

– Aynı anda Sinagogda ve bahçesinde maksimum 30 kişi bulunacaktır.

– Girenler maske takacaklardır.

– Girerken aşı kartlarını veya HES kodlarını göstermeleri istenecektir. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı