ETKİNLİKLER

52. Uluslararası Antalya Film Festivali

52. Uluslararası Antalya Film Festivali, 29 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında sinemaseverler ile buluşuyor.

Bu yıl 52.’si düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali 29 Kasım Pazar Günü saat 14.00 – 15.00 arasında kortej ile başlayacak.

Uluslararası Antalya Film Festivali, Avrupa ve Asya’nın en köklü film festivallerinden biri, ülkemizin ise en eski ve uzun soluklu film festivalidir.

Ulusalda elde ettiği deneyim ve başarıyı, 2005 yılından itibaren uluslararası platforma taşıyarak büyük bir sinema etkinliği haline gelen Uluslararası Uluslararası Antalya Film Festivali, Antalya’yı ve Türkiye sinemasını kucaklarken, dünya sinema platformunda iddialı bir film festivali olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Festivalde ayrıca, başta Asya ve Avrupa sineması olmak üzere, dünya sinemasının önemli ve saygın isimlerinin filmleri de sinemaseverlerle buluşmaktadır.

52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin onur konuğu Vanessa Redgrave!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel‘in ev sahipliğinde düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en önemli aktristlerinden birisini daha ağırlıyor. Oscar, Tony ve Emmy ödülü sahibi İngiliz tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusu Vanesssa Redgrave… Sanatçıya festivalin kapanış gecesinde Yaşam Boyu Başarı Ödülü sunulacak.

Ücretsiz film gösterimleri:

Indochine / Hindiçin (Onuruna: Catherine Deneuve)
Filmin hikayesi 1930’da, Hindiçini’ndeki Fransız sömürge yönetiminin bittiği zamanlarda geçiyor. Kauçuk tarlalarında çalışan bekar bir Fransız kadın, kendi kızıymış gibi Vietnamlı bir prensesi yetiştirir. İkisi de genç bir Fransız deniz subayına aşık olurlar ve hayatları önemli ölçüde değişir.

Yönetmen: Régis Wargnier
Senaryo: Erik Orsenna, Louis Gardel, Catherine Cohen, Régis Wargnier
Oyuncular: Catherine Deneuve, Vincent Perez, Linh Dan Pham, Jean Yanne, Dominique Blanc, Henri Marteau, Carlo Brandt, Gérard Lartigau, Hubert Saint-Macary, Andrzej Seweryn, Mai Chau
Yapımcı: Eric Heumann, Jean Labadie
Ülke: Fransa
29 Kasım Pazar / 12.00 / 159′

The War Of The Roses / Güllerin Savaşı (Onuruna: Kathleen Turner)
Evli bir çiftin çirkin şekilde süre gelen boşanma kavgasıyla birbirlerini evden atmak için ellerinden geleni artlarına koymamalarını anlatan bir Amerikan yapımı.

Yönetmen: Danny DeVito
Senaryo: Michael Leeson
Oyuncular: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Marianne Sägebrecht, Sean Astin, Heather Fairfield, G.D. Spradlin
Yapımcı: James L. Brooks, Arnon Milchan
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
5 Aralık Cumartesi / 12.00 / 116′

Camelot / Camelot: (Onuruna: Vanessa Redgrave)
İngiltere’nin başındaki Kral Arthur ile Guinevere’nin evliliğinin hikayesi. ‘Camelot’, gayrimeşru Modred’in taht kavgalarını, Guinevere’nin Sir Lancelot’a karşı gelişen bağı, Arthur’u tahttan indirmek için tehdidini ve “yuvarlak masa” şövalyelerinin yıkılışını anlatıyor.

Yönetmen: Joshua Logan
Senarist: Alan Jay Lerner
Oyuncular: Richard Harris, Vanessa Redgrave, Franco Nero, David Hemmings, Lionel Jeffries, Laurence Naismith, Pierre Olaf, Estelle Winwood
Yapımcı: Jack L. Warner
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
6 Aralık Pazar / 12.00 / 179’

The Umbrellas of Cherbourg / Cherbourg Şemsiyeleri (Onuruna: Catherine Deneuve)
Madame Emery ve kızı Geneviève Fransa’nın Normandiya bölgesinde küçük bir liman şehri olan Cherbourg’da küçük bir butikte şemsiye satarak geçinmektedirler. Film 1957 yılında 17 yaşındaki Geneviève ile 20 yaşındaki oto tamircisi Guy Foucher’nin birbirlerine aşık olmaları ile başlar. Çift evlilik planları yaparken Guy’ın annesi buna karşı gelir. Bir süre sonra askere alınan Guy Cezayir’e savaşa gönderilir. Guy uzakta iken hamile kaldığını öğrenen Geneviève zengin bir kuyumcu olan Roland Cassard’ın evlilik teklifini kabul etmek zorunda kalır. Yaralandığı için erken terhis edilen Guy, Cherbourg’a döndüğünde Geneviève’in gitmiş olduğunu görür.

Yönetmen / Senarist: Jacques Demy
Oyuncular: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel
Yapımcı: Mag Bodard, Gilbert de Goldschmidt, Pierre Lazareff
Ülke: Fransa, Almanya
6 Aralık Pazar / 15.30 / 91′

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı