ETKİNLİKLERSERGİ

9. Sanata Yolculuk: Ersin Karabulut & Machine à bulles

Institut français Türkiye, geleneksel basılı yayınlar için çizilen çizgi romanlarla ve tamamen dijital yeni formatlarda yaratılan çizgi romanların karışımından oluşan melez bir çizgi roman sergisi sunuyor.
Bu sergi, bu yıl Institut français tarafından dünya çapında düzenlenen çizgi roman senesini de sona erdiriyor.
9. Sanata Yolculuk sergisi 10 Haziran’dan 26 Eylül’e kadar, Pazartesi-Cuma, 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilinir.

İstanbul seçkisi, çizer Ersin Karabulut’un Fransızca ve Türkçe yayımladığı çalışmaları arasında derlenen çizgi roman sayfalarıyla zenginleştirildi. İki dilde iki güzergâha ayrılan sergi, 1981 İstanbul doğumlu çizgi romancının resmedilmiş dünyalarını ziyaret etmenizi sağlayacak.

Çizgi romanın diğer yeni yüzleri olarak, dijital format biçiminde ”Le grand méchant renard” ve “Phallaina” isimli eserler de sergileniyor. Bu dijital çalışmalar, Institut français “Machine à bulles ” sergisi bünyesinde yapılan dijital çizgi roman panelindeki örneklerden ikisi.

Ersin Karabulut

Çizgi romanın çok yönlü ve olağanüstü dünyasını deneyimlemek, 9. sanatın birçok yüzünü keşfetmek için bu sergiyi 26 Eylül 2021 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Ersin Karabulut Kimdir?

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından başlayarak Pişmiş Kelle, Gırgır, Lombak, Penguen ve kurucusu olduğu Uykusuz da dahil olmak üzere bir çok yayında karikatürler ve çizgi öyküler yazıp çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarına storyboard ve illüstrasyonlar hazırladı. Uykusuz Dergisi’ndeki editörlük ve çizerlik görevinin yanı sıra 2016’dan beri Fransız yayınevleri Fluide Glacial ve Dargaud için çalışıp, Türkçe ve Fransızca çizgi roman albümleri üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışında çizgi roman ve öykü anlatımı üzerine atölyeler düzenliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı