SANATTANSİNEMA

AL PACINO ‘Baba’ Filminden Atılıyormuş!

‘Baba’ (The Godfather) filmini Al Pacino’suz hayal edebiliyor musunuz?
Ünlü aktör Al Pacino, çekimler sırasında 1972 yılı ‘Baba’ filmindeki Michael Corleone rolünden atılmaya ramak kaldığını söyledi.

ABC News’un ‘Nightline’ programına konuk olan Al Pacino, “Çekimler sırasında ilk bir kaç haftada beni atmak istediler. Çünkü telaşımı görüyorlardı ve ‘O ne yapıyor’ diyorlardı.” diye anlattı.

İlk ‘Baba’ filminde mafya patronunun (Marlon Brando) oğlu Michael Corleone rolünde oynayan Al Pacino, üçlemenin sonraki filmlerinde ise artık kendisi bir mafya lideri olarak karşımıza çıkıyor.

Al Pacino’ya göre yönetmen Francis Ford Coppola olmasaydı filmde tutunamazdı.

Al Pacino, “Benin o zaman çok kafam karışıktı ve Francis bana çok destek oldu ve yardım etti. Eğer Francis olmasaydı bir gün çekimlere gitmez ve ‘İstenmediğim yerde olmak istemem’ derdim.” diye konuştu.

Ancak yönetmenin artık çekilen sahneleri izledikten sonra beğendiğini ve her şeyin ondan sonra değiştiğini söyledi. Filmde kalmasını sağlayan en önemli etkenin ise restoran sahnesi olduğunu da vurguladı.

Al Pacino bu yıl ise karşımıza yaşlanmış rock yıldızını oynadığı ‘Danny Collins’ isimli filmi ile çıkıyor. Yurt dışında artık gösterime giren film Türkiye’de ise 27 Mart’ta vizyona girdi.

(www.zirvehaberajansi.com)

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı