ETKİNLİKLERSERGİ

Alev Ermiş Mavitan, ‘Sal Bizi’ İle IMOGA Art Space’de

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE, Alev Ermiş Mavitan’ın “SAL BİZİ” isimli sergisine 9 – 30 Kasım 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Alev Ermiş Mavitan, sergisi ile ilgili şunları söylüyor:
‘Figürlerim bizi sindiren, dinamiğimizi bozan, edilgen hale getiren dayatmalara karşıdırlar. Kendilerine yakıştırılan yaftalardan isabet almamak için bu dinamik ve zor hareketlere kalkışmışlardır. Toplumsal yükleri üzerinden atmaya çalışan bu figürler “SAL BİZİ” diyerek bu serginin konusunu resimsel bir dil ile anlatırlar.’

IMOGA Art Space
Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A
Üsküdar İstanbul

Alev Ermiş Mavitan Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Ö.L.Y.O. Pzl. Bölümü ve birincilikle girdiği Mimar Sinan G.S.Ü. Resim bölümü mezunu olan, çok sayıda ulusal ve uluslararası sergi açan, birçok karma sergi, sanat fuarı ve projelere katılan sanatçı, farklı malzeme ile çalışıp tuval, kağıt, cam üzerine işler üretmiştir.

Çeşitli müzelerde ve özel koleksiyonlarda işleri yer almakta ve yarışmalarda ödülleri bulunmaktadır. Aynı zamanda M.S.G.S.Ü. de ve kendi atölyesinde eğitmen olarak birikimlerini genç nesile, çocuk ve yetişkinlere aktarmaktadır.

Sanatçı İstanbul Kuzguncuk ve İzmir Dikili Yahşibey köyde yaşayıp, yine buralardaki atölyelerinde üretimine devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu