SANATTAN

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Genç Sanatçı Fonu Başvuruları Başladı

Genç Sanatçılar ALİKEV’le Hayallerini Gerçekleştirecek!

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın verdiği Genç Sanatçı Fonu’nda ‘Kentle Barışmak’ temasıyla işlenen projelere destek verilecek.

Bu yıl geçmiş dönemden farklı olarak geleneksel el sanatlarının da (minyatür, çinicilik, cam, ahşap vb.) destekleneceği fon kapsamında, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında maddi zorluklar yaşayan genç sanatçıların uygulanabilir projelerine destek verilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan genç sanatçılar alanında uzman sanatçı ve akademisyenlerle yapılacak atölyelerle de desteklenecek. 

GSF’ye her sanatçı dilediği kadar eserle başvurabilecek. Aynı sanatçıya ait birden çok eserin desteklenmeye uygun görülmesi durumunda, o sanatçıya ait yalnızca bir eser desteklenecek.

‘Kentle Barışmak’ temasıyla işlenen projelerin destekleneceği Genç Sanatçı Fonu’na  31 Mart 2021’e kadar başvuru yapılabilecek.

Başvuru yapabilmek için 2021 yılı için, 18 yaşından gün almış ve 30 yaşını geçmemiş olmak gerekiyor. Tüm illerden başvuru yapabilirsiniz. Genç Sanatçı Fonu’nun 2021 toplam bütçesi 150.000 TL’dir. Her faydalanıcı 10.000 TL kadar destek talep edebilir.

Detaylar için:
https://alikev.org/genc-sanatci-fonu/

Etiketler

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı