SANATTANSİNEMA

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Ödülleri Açıklandı

Expo Hatay 2021 etkinlikleri çerçevesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14 – 20 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen “Antakya 9. Uluslararası Film Festivali” ödülleri açıklandı.

Festivalde Juri Kurulu: Ana jüri başkanı Ceyhan Kandemir, Rıza Kıraç, Mustafa Kara, Kristina Rothen, Cengis T. Asiltürk, Ayça Abana, Özkan Binol, Belgesel: Hakan Haksun, Onur Akyol, Matthias Schâtzer, Kısafilm: Mehmet Ersöz, Annalisa La Insardà, Meltem Kımız Şener

Yeşilçam Özel Ödülü Jurisi: Film Yapımcıları Meslek Birliği (Fiyab) Başkan Yardımcısı Nazif Tunç, Sinema Ve Televızyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (Setem) Başkanı Mehmet Güleryüz. Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) Başkanı Yasin Ali Türkeri

Uluslararası düzenlenen yarışmaya 35 ülkeden 330 filmin geldiği belirtildi. Altındefne için yarışan finalistler, Uzunmetraj, Belgesel ve Kısafilm kategorilerde, 90 film Hatmek Gösteri Merkezi, Hatay Mimarlar Odası, Hatay Tabipler Odası / Antakya, Mustafa Kemal Üniversitesi, Erol Bilecik Teknik Anadolu Lisesi, Hatay TED Koleji ve Hatay Doğa Kolejinde halka açık ve ücretsiz gösterildi.

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzunmetraj Yarışması

Narrative Feature

En iyi film / Best Film
Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış

En iyi yönetmen / Best Director

 Muhammet Çakıral / Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj

 En iyi senaryo / Best Script
Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış

En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography
Erdal Rahmi Hanay / Fuad / Ulusal Uzun metraj 

En iyi Erkek oyuncu / Best Actor
Serdar Orçin / Cevız Agacı / Ulusal Uzun metraj

En İyi Kadın / Best Actress
Pelin Batu Sabırsızlık Zamanı  / Ulusal Uzun metraj
Güliz Gençoğlu Lacıvert Gece / Ulusal Uzun metraj

En iyi müzik / Best Music
Abdurrahman İrsel  Civit / Fuad /  Ulusal Uzun metraj

En iyi Kurgu / Best Editing
Naım Kanat İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj

Jüri özel ödülü / Jury Special Award
Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya
İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj / Sinan Sertel

Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award
Sabırsızlık Zamanı  / Aydın Orak / Ulusal Uzun metraj

Uluslararası Uzun Metraj Film / International Narrative Feature

En iyi Film / Best Film
Blindfold / International Narrative Feature / Taras / Ukrainian

Jüri özel ödülü / Jury Special Award
The Road to Eden / International Narrative Feature / Bakyt Mukul, Dastan Zhapar Uulu / Kyrgyzstan

Yeşilçam özel ödülü
Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya
Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj / Muhammet Çakıral

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Kısa film yarışması:

Kısa film: Mehmet Ersöz, Annalisa La Insardà, Meltem Kımız Şener

 Ulusal Kurmaca Kısa Film / National Narrative Short Feature

En iyi Film / Best Film
Stop Look Lısten Pass / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Muhammed Günaydın / 14.46

Juri özel ödülü / Jury special prize
Rain, Snorkel & Green Beans / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Yavuz Akyıldız / 19.10

Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Narrative Short Feature

En iyi Film / Best Film
The Coming of Spring / International Narrative Short Feature / Ji Yang, Yixiao Jiang / 00:18:39 / China

Juri özel ödülü / Jury special prize
Amal / International Narrative Short Feature /  Matteo Russo, Antonio Buscema / 00:17:00 / İtaly

Uluslararası Öğrenci Kısa Kurmaca Film / International Student Short Film

En iyi Film / Best Film
Hold On / International Student Short / Haiyang Yu  / 00:13:25 / United States

 Juri özel ödülü / Jury special prize
Varya / International Student Short / Nika Gorbushina / 00:23:40 / Russian

Uluslararası Kısa Animasyon Film / International Animation short film

En iyi Film / Best Film
Roberto / International Animation Short / Carmen Córdoba González / 00:09:00 / Spain

Juri özel ödülü / Jury special prize
The Coıncıdental Kıllıng Of A Cat / International Animation Short / Maya Kurdoglu / 00:02:33 / Turkey

Uluslararası Kısa Deneysel Film / International Experimental short film competition

En iyi Film / Best Film
Costume Change Forever / International Experimental Short Film / John Harlan Norris / 00:08:28 / United States

Juri özel ödülü / Jury Special Prize
Les Dieux Changeants / International Experimental Short Film / Lucio Arese / 00:03:48 / Italy

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Belgesel Film Yarışması:

Belgesel film Juri: Hakan Haksun, Onur Akyol, Matthias Schâtzer,

Ulusal Belgesel Yarışması / National Documentary competition

 En iyi Film / Best Film
Sadan Hanim / Ulusal Belgesel Film / Göksel Gülensoy / 01:25:00

 Juri özel ödülü / Jury special prize
Muhtac / Ulusal Belgesel Film / Mehmet Emre Battal / 00:46:48

Uluslararası Belgesel Yarışması / International Documentary competition

 En iyi Film / Best Film
Rhythms of Lost Time / International Documentary Feature / Anisa Sabiri / 00:45:00 / Tajikistan

Juri özel ödülü / Jury special prize
The Sacred Woods / International Documentary Feature / Abdallah chamekh / 00:51:00 / Tunisia

 Ulusal Belgesel Kısa Film / National Documentary Short Feature

En iyi Film / Best Film
Kül / Ulusal Belgesel Kısa Film / Aziz Arga / 00:15:57

Juri özel ödülü / Jury special prize
Hopeless / Ulusal Belgesel Kısa Film / Zehra Yiğit / 00:18:52

Uluslararası Belgesel Kısa Film / International Documentary Short Feature

En iyi Film / Best Film
The Legacy / International Documentary Short Feature / Jens Klingebiel / 00:34:00 / Germany

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı