SANATTAN

AYA Gallery’de sezonun son müzayedesi gerçekleşti.

AYA Gallery & Müzayede Evinin Park Dedeman Levent’te gerçekleştirmiş olduğu sezonun son müzayedesi olan fırsat müzayedesinde 50 lot 100 liradan satışa sunuldu.

Kuruculuğunu yaptığı AYA Gallery yöneticisi, Yuliya Ergene sezonun son müzayedesini yine büyük bir keyifle ve heyecanla sanatseverlere sundu.Genç sanatseverlerin aileleriyle birlikte müzayedeye katılması renk kattı. Birkaç eserde rekabet ortamı kızıştırdı ve eğlenceli dakikalara neden oldu. Bu yaz Yuliya Ergene ve Rahmi Çöğendez’in ortak sunumuyla Bodrum’da Oasis Avm’de bir müzayede daha gerçekleşecek.

Sezonun son müzayedesinde Yuliya Ergene şu mesaj verdi“Sezon boyunca yaptığımız tüm işlerden gurur duyuyorum. Birbirinden güzel sergiler ve müzayedeler gerçekleştirdik. Hepsi çok değerli ressamlarla tanıştık, sizleri de tanıştırdık. Bu müzayedemizi de koleksiyonerler ve koleksiyonerliğe başlamak isteyenler için bu sezon bütün eserleri 100 liradan başlayan bir fırsatla sonlandırmak istedik. Çünkü insanların orijinal ve eşsiz eserlere sahip olmalarını ve açık arttırma heyecanını birlikte yaşamayı istiyoruz. Duvarların orijinal eserlere kavuşması ve renklerin hayatınıza olan etkisinden asla vazgeçmeyin. Unutmayın hayat sadece siyah ve beyazdan ibaret değil, fırça bizim elimizde. Yeni sezonda yine hep beraber daha da büyüyerek, daha güçlü bir aile olacağız. Yaz sürecinde karma sergimiz devam edecek. Gönlünüzü sanata açmaktan korkmayın ve bizimle kalmaya devam edin.”

AYA Gallery & Müzayede Evi Hakkında
Sanat camiasına kazandırdığı Kuzeyli ressamlarla tanınan AYA Gallery, Park Dedeman Levent bünyesinde organize ettiği  galeri alanında düzenli sanat sergileri ve müzayedeler gerçekleştirmektedir. Portföyünde bulunan 50’ye yakın sanatçının eserlerini, ‘KALEYDOSKOP by AYA’ markasıyla düzenlediği karma seçkilerle ve ayrıca solo sergilerle sunan AYA Gallery, modern hayatın vazgeçilmez yaşam merkezleri olan otellere sanat galerileri kurarak, şehrin hızlı temposundan uzaklaşmadan güzelliklere yaklaşmanızı mümkün kılıyor. Daha önce plastik sanatları hayatına katmamış insanları resim sanatı ile tanıştırıyor, boş duvarları orijinallerle buluşturuyor.
Misyonu sadece toplumlar arasında sanat köprüsü inşa etmek değil, aynı zamanda sanat ve toplum arasındaki incelmiş bağları kuvvetlendirmek. Yarının büyüklerine düşlerini kaybetmemeleri için güç vermek de severek yaptıkları işlerden…

Başa dön tuşu