SANATTANTİYATRO

Baba Sahne 5 Yaşında

Pandemi nedeniyle kutlamalara ve Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri’ne iki yıldır ara veren Baba Sahne’nin 5. yaşı ve 2007’de kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in 80. yaşı birlikte kutlandı.
1 Nisan 2022 Cuma akşamı Baba Sahne’de gerçekleşen ödül töreninde, 13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ve Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması’nın ödülleri de sahiplerine takdim edildi. 

1 Nisan 2017 yılında ‘perde’ diyen Baba Sahne, her yıl sahnenin yaş gününü ve 2007 yılında kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in yaş gününü birlikte kutluyor. Aynı zamanda Müjdat Gezen Tiyatrosunun başlattığı, Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri de bu kapsamda sahiplerine taktim ediliyor. Ayrıca tiyatroya yeni eserler, yeni bakış açılarını taşımak için Baba Sahne tarafında oyun yazma ödülleri veriliyor.

Ödül törenine Müjdat Gezen, Seçkin Selvi, Nevra Serezli başta olmak üzere, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Baba Sahne Tiyatro ailesi ve tiyatro severler katıldı.

Baba Sahne 5 Yaşında

Geceye Müjdat Gezen’in Savaş Dinçel ile yaşadıkları anılar damga vurdu. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, Müjdat Gezen ve Şevket Çoruh tarafından takdim edilirken, Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması ödülleri Seçkin Selvi ve Şevket Çoruh tarafından verildi.

Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, 13. kez sahiplerini buldu. Zerrin Tekindor En İyi Kadın Oyuncuİlyas Özçakır ise En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görüldü. En İyi Oyun Yönetmeni ödülünü kazanan Güray Dinçol adına ödülü Ece Zeynep Taşkın, En İyi Oyun seçilen “Kalabalık Duası”nın ödülünü ise oyunun yazarı Volkan Çıkıntoğlu aldı.

Baba Sahne 5 Yaşında

Baba Sahne Oyun Yazma Yarışmasında bu yıl kadına karşı artan şiddete dikkat çekmek adına tema ‘kadın’ olarak belirlenmişti.

Seçkin Selvi, Özen Yula, Ayşenil Şamlıoğlu, Tilbe Saran ve Selen Korad Birkiye’den oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda; üçüncülük ödülünü “Yanyana İki Nokta” adlı eseriyle Ayşegül İnan Gürer alırken, ikincilik ödülü “Empati Odası” adlı eseriyle Öznur Babur’un oldu. Yarışmanın birincisi ise “Rindlerin Akşamı” adlı eseriyle Onur Ümit’in oldu.

Baba Sahne 5 Yaşında

Gece tüm ödül alanların toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu