KÖŞE YAZILARINasuh Bektaş

‘NECMİQ’ Sahnelendi! – Nasuh Bektaş yazdı…

“NECMİQ” oyunu adından da anlaşılacağı üzere sıra dışı bir hikâyesi var. Hikâye sıra dışı olsa da ve isim 2023 ‘ü andırsa da konu insan olunca kendimizden bir şeyleri görüyoruz oyunda. Oyunun sloganı (2023 yılında yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenmiştir!) ile izleyiciye gereken mesajı veriyor.

Uğur Uludağ‘ın yazıp- yönettiği oyunda Uğur Uludağ, Hakan Bilgin, Eylem Şenkal, Pervin Durmaz ve Yeliz Ustaoğlu rol alıyor. Oyun iki perdelik bir komedi. Hayal mi, gerçek mi yaşadığımız hepsini oyun sonunda görüyoruz. Hikâyenin sonu hiç beklenmedik bir şekilde bitiyor. Komedi düzeyi yüksek ama insanı düşünmemeye de sevk eden bir oyun. Gerektiği noktada eleştirilerde oyun içine yerleştirilmiş. Seyircinin beğenisi oldukça iyiydi. Oyun boyunca seyircinin gülmesi kesilmedi desek abartmış olmayız.

Oyun sonunda Uğur Uludağ kısa bir konuşma yaptı. Beşiktaş Belediyesinin E.S.E.K., Espri Standartları Enstitüsü Kurumuna artık sahne vermeme kararından dolayı “NECMİQ” oyunun Profilo Kültür Merkezinde ki ilk gösterimi olduğunu söyledi. Gelen ve destek veren seyirciye çok teşekkür etti. Bundan sora  “NECMİQ” ve “EX S” oyunları ile oyunun Profilo Kültür Merkezinde oynamaya devam edeceklerini söyledi. Beşiktaş Belediyesini aldığı bu karardan dolayı da eleştirdi. Sanata destek vereceğini ve daha ileri belediyecilik yapacağını iddia eden bir belediyenin bir tiyatroya sahne vermemesini eleştirdi.

Oyun sonunda Profilo Kültür Merkezi’ndeki ilk oyun olduğu için oyuncular seyircilerle toplu öz çekim fotoğraf çektiler.

Nasuh Bektaş 

IMG_8001_1575x1050
IMG_7970_1680x840

Başa dön tuşu