ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Baba Sahne’nin Yeni Oyunu “Taxim” 2 Şubat’ta “Perde” Diyor!

Baba Sahne’nin repertuarına yeni katılacak yapımda kara komediyle gerilim iç içe geçiyor

Baba Sahne 2022’yi, 2 Şubat Çarşamba akşamı perde açmaya hazırlanan yeni prodüksiyonu “Taxim” ile karşılıyor! Kadrosunda Şevket Çoruh ve Ozan Güven’in yanı sıra Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen’in de yer aldığı “Taxim”in yönetmenliğini ise Emrah Eren üstleniyor. İspanyol yapımı “El Bar” adlı filmden esinlenerek tiyatro sahnesine uyarlanan “Taxim”de, kara komediyle gerilim iç içe geçiyor. İnsan doğasının yarattığı çelişkileri ortaya seren hikâyesiyle, taktığımız türlü maskelerin “hayatta kalma kavşağı”nda nasıl da kolayca düştüğünü anlatan oyun, seyircinin üzerinde güçlü etkiler bırakacak.

Senaryosunu Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría’nın kaleme aldığı 2017 yapımı İspanyol filmi “El Bar”dan Baba Sahne’nin uyarladığı “Taxim”in metin danışmanlığını Caner Güler ve Ozan Güven üstleniyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Taxim”in oyuncu kadrosunda ise Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen yer alıyor. 

“Taxim Bistro”da yolları kesişen birbirinden farklı hayatlar… On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkânsız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma kavşağı”nda sınava tabi tutulursa neler olur? Herkes yaşamayı hak eder mi? Yaşama hakkı taksim edilebilir mi? İşte bütün sorun bu! “Taxim”, sistemin baskıcı düzeni ile kişisel bencilliklerin ve önceliklerin kesiştiği Araf’ın oyunu. Kara komedinin doruklarından, ölümün kıyısına gelgitler yaşayan bir hikâye…

Dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, ses tasarımı ise Özgehan Özturan’a ait olan “Taxim”, 2 Şubat 2022 Çarşamba akşamı 20.30’da gerçekleşecek prömiyerinin hemen ardından 3 Şubat Perşembe, 4 Şubat Cuma ve 5 Şubat Cumartesi akşamları aynı saatte Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek. Tüm sezon boyunca seyirciyle buluşmaya devam edecek olan oyunun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir. T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden, sahne girişinde HES kodu kontrolü yapılmaktadır. 

Adres:
Caferağa Mah. Bahariye Cad.
Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe: 0216 700 11 11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu