RESİMSANATTAN

BARANYAİ’NİN RESİMLERİ TÜRK SANATSEVERLERLE İLK KEZ BULUŞTU!

16. İstanbul Bineali’ne paralel etkinlikler kapsamında Macaristan’ın en tanınmış ressamlarından Levente Baranyai’nin Türkiye’de düzenlediği ilk kişisel sergisi, 12 Eylül’de kapılarını açtı. Baranyai, resimlerinde uydu fotoğraflarından yola çıkarak, insanın mekanda yarattığı hasara dikkat çekiyor.

Macaristan ve Türkiye arasında köprü olmak hedefiyle kurulan ve her iki ülke arasında ticaret, ekonomi, turizm, kültür ve yatırım konularında diyaloğu artırmayı amaçlayan ALX Hungary, tanınmış Macar Ressam Levente Baranyai‘nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisine destek oldu.

12 Eylül–10 Kasım 2019 tarihleri arasında Macar Kültür Merkezi’nde sanatseverlere kapılarını açan sergide Levente Baranyai’nin beğenilen eserleri görülebilecek. “Tyrannussapiens’in İzinde” isimli sergi güncel Antroposen tartışmaları çerçevesinde, insanın doğa üzerindeki yıkıcı etkisine kuşbakışı bir perspektif sunuyor.

Sanat yaşamı boyunca dünyanın yeni manzaralarını kendine has üslubuyla resmetmeye çalışan Baranyai, resimlerinde uydu fotoğraflarından yola çıkarak, insanın mekânda yarattığı hasara dikkat çekiyor.

Levente Baranyai Kimdir?

1966 Budapeşte doğumlu Levente Baranyai, 1987 – 1994 yılları arasında Macaristan Güzel Sanatlar Akademisi, Resim Bölümü’nde okudu. Aynı okulda 1996 yılında doktorasını tamamlayan Baranyai, pek çok ulusal ve uluslararası kişisel sergi açmış, eserleri grup sergilerine ve çeşitli müze ve özel koleksiyonlara dahil edilmiştir.

Macar Kültür Merkezi
İmrahor Cad. No:23 B Blok
Kağıthane/İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı