SANATTANTİYATRO

“Baş Belaları” Güldürmeye Devam Ediyor.

Bir İrfan Kangı klasiği 
İrfan Kangı’nın uyarlayıp yönettiği “Baş Belaları” kahkaha fırtınası estirmeye devam ediyor.

Başrollerinde Yosi Mizrahi, İpek Tanrıyar ve Dost Elver‘in rol aldığı oyun bu sezon sahnelenmeye başlandı. Clement Michel‘in yazdığı oyunu İrfan Kangı uyarlardı ve yönetmenliğini yapıyor.

Oyun, hikâyeyi komik bir şekilde işlerken gerçeklikten uzaklaşmıyor. Doğruluğun hayatta ne kadar önemli olduğu vurgusunu yapıyor. Yalan ve kurgularla başlayan bir plan maalesef hiç kimsenin beklemediği bir finalle sonlanıyor.

İki perdelik oyun, temposu yüksek ve her anı ile seyirciyi güldüren güzel bir komedi. Tiyatro sanatçıları Ahmet Çevik, Merve Sevi, Sibel Tomaç, Mehmet Ali Aslan, Yavuz Özata‘nın da izlediği oyun izleyenleri hayran bıraktı.

Oyunun Konusu:

Kerem ve Meltem’in hayatındaki değişiklikler büyük bir karmaşaya dönüşüyor. Baş Belaları sizler için sahnede!
Aynı evde yaşamaya başlayan bir çiftin hayatları ne kadar değişebilir ve nasıl mahvolabilir? Kerem’le mutlu bir birlikteli olduğunu zanneden Meltem aslında kendisinden nefret edildiğini ve evden kovulmak istendiğini bilmiyorsa? Kerem sevgilisini evden yollayabilmek için en yakın arkadaşı Taner’den yardım için evlerinde kalmasını ve Meltem’i göndermesine yardım etmesini isterse ortaya büyük bir karmaşa ve komedi çıkar mı? Tüm bu soruların cevabı 2 saat boyunca düşmeyen temposuyla bir birlerinin başına bela olan baş belalarında…

Oyunun Künyesi

Tür: Komedi
Yazan: Clement Michel
Uyarlayan ve Yöneten: İrfan Kangı
Oyuncular: Yosi Mizrahi , İpek Tanrıyar ve Dost Elver
Oyun Süresi: 120 dk.

Gelecek Program:

11 Kasım 2018 Pazar 20:00 Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi, Kocaeli

15 Kasım 2018 Perşembe 20:30 Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi, İstanbul

29 Kasım 2018 Perşembe 20:30 Artısahne Mecidiyeköy, İstanbul

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu