ETKİNLİKLERSERGİ

Bir Kadının Ait Olduğu Yeri Bulma Yolculuğu

“En Tuhaf Maceralar” - Gabrielle Reeves

Bu sene 16. yaşını kutlayan Istanbul Concept, 25 Kasım’a kadar Amerikalı sanatçı Gabrielle Reeves’i ağırlıyor.

Gabrielle Reeves, akademik eğitimlerini yurt dışında tamamlamış, ardından Türkiye’ye gelerek İstanbul’da yaşamaya başlamış Amerikalı bir sanatçı. 2019 ve 2021 yıllarında Istanbul Concept’de iki kişisel sergi açan Reeves, “En Tuhaf Maceralar” isimli üçüncü kişisel sergisi ile yine aynı galeride sanatseverlerle buluşuyor.

Gabrielle Reeves, üçüncü kişisel sergisi “En Tuhaf Maceralar”da büyük ölçüde unutulmuş tarihsel bağlamdaki kadın deneyimini ifade ediyor. Birey ve kadın olarak var olma sürecini; değişim/dönüşüm/gelişimi eserleri aracılığıyla izleyiciye aktarıyor. Sergide odaklandığı yerler kendi deyimiyle doğup, büyüdüğü Amerika/Wyoming ve ardından yerleştiği Türkiye.  Resimler ve çizimler; oyun, aile ve mekânın tarihinin, kişisel geçmişine içkinliğini ifade ediyor. Sanatçının üçüncü kişisel sergisindeki eserler hem “tehlikeli unsurlar”la hem de toplumsal uyumla etkileşen vahşilik ve oyun arasındaki alanı keşfe çıkıyor.

Gabrielle Reeves’in En Tuhaf Maceralar sergisi 25 Kasım’a kadar pazar-pazartesi günleri hariç̧, her gün 12:00-19:00 saatleri arasında ya da mesai saatleri dışında özel randevuyla Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sokak’ta bulunan Istanbul Concept’in ikinci katında yer alan Istanbul Concept Studio’da izlenebilir.

Akciğer Kanserinden Korunmanın 7 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu