SANATTAN

Bu Bakışların Sırrı!

‘GÖĞÜS UÇLARI TABAĞIMA DÜŞECEK DİYE KORKTUM’

Hollywood’un tarihe geçen pozlarından birinin ardındaki bilinmeyenler ilk kez ortaya çıktı.

Bugün 80 yaşında olan efsane yıldız Sophia Loren, 1957’de Beverly Hills Hilton Oteli’nde çekilen ve dönemin ünlü oyuncusu Jayne Mansfield’ın göğüslerine yönelttiği dikkatli bakışı yakalayan fotoğraf hakkında konuştu.

Entertainment Weekly’ye konuşan Sophia Loren “Şu fotoğrafa bakın. Gözlerim nerede. Gözlerimi oraya dikmiştim çünkü göğüs uçlarının tabağıma düşmesinden korkuyordum” dedi.

Sophia Loren “Yüzümde bile o korkuyu görebilirsiniz. Jayne’in elbisesindeki her şeyin masanın üzerine yayılacağını düşünüyordum” diye konuştu.

Bir döneme damgasını vuran filmlerde rol alan Sophia Loren’in anılarını anlattığı ‘Yesterday, Today, Tomorrow: My Life’ adlı bir kitapta yayınlandı.

Henüz 34 yaşındayken hayata veda eden Jayne Mansfield, 1950’lerde Marilyn Monroe’ya rakip olarak gösteriliyordu. 1957 tarihli “The Girl Can’t Help It” (Dünya Güzeli) ve “Will Success Spoil Rock Hunter” filmlerinde Amerikan tüketim dünyasının aşırılıklarını açığa çıkarmak için onun iri göğüsleriyle belirginleşen bedensel özelliklerini kullandı.Hayatını kaybettiği otomobil kazası hakkında da çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Mansfield, Hollywood’un saman alevi gibi parlayıp sönen yıldızlarından biri olarak tarihe geçti.

SOPHIA LOREN BAKIŞLAR 2

SOPHIA LOREN BAKIŞLAR 3

SOPHIA LOREN BAKIŞLAR 4

SOPHIA LOREN BAKIŞLAR 5

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı