SANATTAN

Buyrun ‘Parçalanmış Parça Parçalar’ Dünyasına!

Carys Briggs’in kumaş kullanarak ürettiği yapıtlar ve tasarımcı Francis Field’ın Ocean ismini verdiği ilk insan yapımı gezegen önerisi, Ashlee Conery küratörlüğünde hazırlanan ‘parçalanmış parça parçalar’ isimli sergi ile Pi Artworks İstanbul’da izleyicinin beğenisine sunuldu.

İçerisinde bulunduğumuz zamanı belgeleme amacı gütmeyen ancak soyutun ve mimarinin merceğinden baktığı geleceğe dair tahminler yürüten parçalanmış parça parçalar sergisi, bir kaçış noktasından hareket ediyor.

Francis Field, herhangi bir malzemeyi dönüştürme sürecinin aslında mimarinin kendisi olduğu fikrinden yola çıkarken, hammadde olarak asteroidlerdeki buzulları kullanıp uzayda gelişen bir ekosistemi temsil eden bir okyanus yaratma planı ortaya koyuyor.

Aynı zamanda gerilemenin, ekonominin ve fiziğin çarpıştığı eşikler olarak karşımıza çıkan, bireyi ‘yabancı’ haline getiren sınırlar, Carys Briggs‘in çok parçalı soyut ve kumaş yapıtları üzerinden izleyiciyi, hafızayla keşif arasında gidip gelen bir yabancı konumuna yerleştiriyor.

‘parçalanmış parça parçalar’ isimli sergiyi Pi Artworks İstanbul‘da 25 Şubat 2017 tarihine kadar ziyaret edebilir ayrıca 12 Ocak saat 16.00‘da sergi kapsamında Ruth Maclennan‘ın 2007 yılında çektiği 16 dakikalık Capital filmini izleyebilirsiniz.

Pi Artworks İstanbul
İstiklal Cad. Mısır Apt. 163/4
Beyoğlu/İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı