SANATTAN

Çinkopast “Sanatsal Maskeler”

SANAT ESERİ MASKELER ÇİNKOPAST KUTULARIYLA BERABER HEDİYE!

2019 yılında kurulan Inoliva İlaç, Türkiye de bir ilk olarak Sanat Seninle Derneği ile iş birliği yaparak genç sanatçılara destek oluyor.  

Özellikle Pandemi döneminde zor zamanlar yaşayan genç sanatçılar için kolları sıvayan Sanat Seninle Derneği ve Inoliva İlaç, firmanın yeni piyasaya çıkarttığı iyonize formüllü çinko asetat pastilleri için özel üretilen maskelerde genç sanatçıların eserlerini kullanarak, her bir maskeyi sanat eserine dönüştürdü.

Proje hakkında konuşan Inoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen; şirket olarak bu şekilde bir kurumsal sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı çok büyük bir gurur duyduklarını belirtti. Genç sanatçıların eserlerinin orijinallerini ve telif haklarını alarak maskelerin üzerinde uyguladıklarını ve bu yolla maskeleri görüntü olarak hem çok şık hale getirdiklerini hem de sanata destek sağladıklarını belirtti. Şirket olarak sanata ve sanatçıya yatırımlarının devam edeceğini belirten Dölenmen; toplam 20 parçadan oluşan sanat koleksiyonlarının henüz başlangıç olduğunu, çalışmalarının sürdürülebilir bir şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Genç sanatçılar; Eda Çığırlı, Mehmet Ali Yıldız, Joel Menemşe, Mehmet Yıldırım ise projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, sanatın yaygınlaştırılması için çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

Sanat Seninle Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özge Günaydın; Sanata ve Genç Sanatçılara olan değerli katkılarından dolayı İnoliva İlaç ve ailesine çok teşekkür ettiklerini belirtti.

Sanat Seninle Derneği adına konuşan yönetim kurulu üyesi ve küratör Denizhan Özer; “İçinde bulunduğumuz zaman dilimine baktığımızda insanların gerek biyolojik, gerek ruhsal olarak hayat karşısında gösterdikleri direncin azaldığını söyleyebiliriz. Covit 19‘un yarattığı tahribat ve yıkıcı etki insanların bağışıklık sisteminin güçsüzlüğünden kaynaklandığı, dolayısıyla gerek fizyolojik, gerek ruhsal olarak desteklenmeye ihtiyaçları olduğu ortada olan bir gerçektir. İşte Sanat Seninle Derneği’nin İNOLİVA ilaç’la gerçekleştirdiği projenin temelinde bu direnci oluşturmak ve genç sanatı desteklemek vardır.  Sanat, hayatımıza kattığı estetik ile ruhlarımızı besleyip, bizleri güçlendiren bir olgudur. Sanatın iyileştirici özelliği, insanlara verdiği yaşam gücü bilimsel olarak ispatlanmıştır..   Sanat Seninle Derneği’nin sanatçıları desteklemek, onların görünürlüğüne katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirdiği “resimli maskeler” hayatın sıradanlığı içinde insanları salgın hastalıklara karşı sanatın gücü ile korumayı, yaşama anlam katmayı işaret ederek sosyal bir sorumluluğu yerine getirmiştir” şeklinde konuştu.

İnoliva Pazarlama Müdürü Hande Daver, Çinkopast Pastil için özel tasarlanan maskeler ile bu projede yer almaktan dolayı mutluluğunu dile getirirken, Çinkopast Pastil’in iyonize çinko formundaki ülkemizdeki ilk pastil ürünü olduğunu ve inovatif yeni ürünlerle yatırımlarının devam edeceğini belirtti.

Projenin mimarlarından ve ayrıca dernek yönetim kurulu üyesi Ayça Okay ise; “Derneğin ana misyonu olarak Türkiye’de çağdaş sanatın geleceği olan genç sanatçıların eğitim ve gelişimi için 2021 yılını da kapsayacak şekilde hız kesmeden oldukça ses getirecek sanat projelerini gerçekleştireceklerini söylerken amaçlarının Türkiye’den uluslararası arenada boy gösterecek genç sanatçı arkadaşlarımızı yetiştirmek” olduğunu belirtti.

Çinkopast Pastil ile Sanat Seninle Derneğinin birlikte düzenledikleri genç sanatçıları desteklemek amacıyla gerçekleşen Çinkopast “Sanatsal Maskeler” projesinin lansmanı ve sergi açılışı 9 Eylül 2020 Çarşamba 15:00
Skyland Maslak İstanbul B Kule Teras’ta.

İnoliva hakkında

Eroğlu Holding’in yeni yatırımı Inoliva ilaç, deneyimli ve uzman isimlerin liderliğinde kurulmuş bir ilaç şirketidir. Benimsediği vizyon ve misyonu sağlık sektörüne taşıyarak inovatif ürünler üzerinde çalışmayı ve ilklere imza atmayı kendine ilke edinmiştir.

İsmini kuzey mitolojisindeki LİVA (yaşam ve yaşamı korumak) kelimesinden alan firma, taşıdığı bu anlamı şirket misyonuna entegre etmiştir. Inoliva’nın temel amacı ise yaşamın korunmasına katkıda bulunacak yenilikçi ürünleri toplum sağlının hizmetine sunmaktır.

Çinko Asetatın Önemi

Çinko asetat ağız boşluğunda %100 iyonize olan tek Çinko formu olarak karşımıza çıkmaktadır. İyonize Çinko birçok virüsün üremesini önlemektedir. Son dönemlerde yapılan çalışmalar Hidroksiklorokin isimli etken maddenin hücrelerimize Çinko alımını artırdığını göstermektedir, bu sayede hücre içinde Çinkonun virüsün üremesini önlediğini göstermektedir.

Çinko asetat içeriğinin önemi hakkında konuşan İnoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen; inovatif bir şirket olarak sağlık alanına değer katan ürünlerimizle sağlık alanında iddialı bir şekilde ilerliyoruz. Önce Lipozone ve hemen arkasından piyasaya sunduğumuz Çinkopast Pastil ile halk sağlığını korumada öncü şirketlerden biri olma hedefindeyiz. Çinko asetat pastil sayesinde çağın en büyük krizlerinden biri olan Covid-19 a karşı bizler de koruyucu maskelerimizi dağıtarak  savaş başlattık.

Çinko asetat ağız boşluğunda %100 iyonize olan tek Çinko formu olarak karşımıza çıkmaktadır. İyonize Çinko birçok virüsün üremesini önlemektedir. Son dönemlerde yapılan çalışmalar Hidroksiklorokin isimli etken maddenin hücrelerimize Çinko alımını artırdığını göstermektedir, bu sayede hücre içinde Çinko virüsün üremesini önlediğini göstermektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı