HEYKELSANATTAN

Cam ile Bronz birleşince: ‘GL’ONZE’

DenizBank bünyesinde bulunan Galeri Deniz, Ayşen Savcı’nın ve Ayşın İşeri Atölyesi sanatçılarının eserlerinden oluşan ‘Gl’onze’ isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

DenizBank Genel Müdürlük binası Deniz Kule çatısı altında Galeri Deniz‘de açılan Glass’ın GL’si ile Bronze’un ONZE’sinin bir araya gelmesinden oluşan ‘Gl’onze’ sergisinde, mine ve cam sanatı konusunda çalışmalar yapan sanatçı Ayşen Savcı‘nın cam, Ayşın İşeri tarafından kurulan ISD-ART Atölyesi sanatçılarının bronz heykelleri yer alıyor.

‘Cam’ı bir tutku olarak belirten Sanatçı Ayşen Savcı, sanatını cama yansıtarak ve camı bir tuval gibi kullanarak adeta üç boyutlu resimler yapıyor. Sanatçı heykellerini zaman zaman doğal taşlarla birleştirirken kendisinde iz bırakan hikayeleri ve duyguları da eserlerine aktarıyor.

ISD-ART Atölyesinin kurucusu Ayşın İşeri, atölyesinin yaratıcı sanatçıları ile gurur duyduğunu dile getirirken, atölyesinde çamurun bir forma dönüşme sürecinin adeta bir takım ruhu ile yapıtların ve ‘büyük hikayeler’in oluşma sürecine dönüştüğünü vurguladı. İşeri, ‘bu eşsiz yapıtların ve sanatın besleyici ve koruyucu etkisinin dünyevi varoluşun rahatsızlık dalgalanmalarını istenen uyuma ulaştıracağını’ söyledi.

Denizbank Finansal Hizmet Grubu CEO’su Hakan Ateş ise, kültür ve sanatı desteklemenin ülkenin geleceğine ve gelecek nesillere yatırım anlamına geldiğini, bankacılıkta sürdürülebilir başarının yolunun cam gibi şeffaf ve saydam, bronz gibi sağlam ve köklü bir iş yapma biçimini benimsemekten geçtiğinin altını çizdi.

Camın gizemli ışığını, görsel hareketliliğini, dokusunu, katman katman derinliğini kullanarak cama kimlik kazandıran Ayşen Savcı ve toprak ve su gibi diriliş ve varoluşu ifade eden iki maddeden oluşan çamurun evrensel iyilik doğrultusunda yapıta dönüşme hikayesini anlatan ISD-ART Atölyesi sanatçılarının eserlerini 31 Ocak 2018 tarihine kadar Galeri Deniz‘de ziyaret edebilirsiniz.

Eserleriyle sergiye katılan ISD-ART sanatçıları:
Beril Demircioğlu, Emel Güneş, Evren Can, Hakime Erciyas, Hülya Sevil, Nesrin Takıl, Nilüfer Şatana, Simin Gerards, Şebnem Tuncer, Şizen Aysan, Vicdan Demircioğlu, Yenal Bökeer, Zeynep Balkanoğlu, Zeynep Koçan

Galeri Deniz
DenizBank Genel Müdürlük
Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cd. No:151
Şişli/İstanbul

Giriş ücretsizdir.


Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı