SANATTANTİYATRO

“Can Erik” Oyunun Galası Yapıldı.

‘Tiyatroname Esatgil Oyuncuları Tiyatrosu’nun yapımı, Niyazi Gezer’in yazdığı, Nami Esatgil’in yönetmenliğini yaptığı oyunun galası Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İki perdelik komedi olan oyunda seyircilerle interaktif etkileşimde bulunuluyor. ‘Can Erik’ oyunu, motoru arıza yapan Can Erik’in, yardımda bulunmak için girdiği bir evde başından geçen komik olayları anlatan tempolu ve eğlenceli bir oyun.

Galaya birçok sanatçı ve ünlü isim katıldı. Galaya, Süheyl Uygur, Tuna Arman, Muammer Ketenci, Murat Parasayar, Ege Kökenli, Murat Onuk, Ebru Sarıtaş, Sezer Soykök, Murat Makar, Berna Öztürk, Sibel Gökçe, Deniz Salman, Sefa Zengin, Selahattin Taşdöğen, Kalust Şalcıoğlu katılan isimler arasındaydı.

Gala gösterimi sonrası Tiyatroname Esatgil Oyuncuları Tiyatrosunun kurucusu Nami Esatgil, gelen seyircilere teşekkür etti. Amaçlarının eğlenceli oyunlar sunmak olduğunu ve kurduğu tiyatronun kendisinden sonra çocuğu tarafından da devam ettirilmesi istediğini söyledi.

Oyun Hakkında;

Tiyatroname’nin yeni oyunu Can Erik,  kütür kütür sulu sert.

No 309 dizisinin sevilen karakterleri Samet ve Kıl Müdür Soner, dizi setindeki arkadaşlıklarını Niyazi Gezer’in yazdığı “Can Erik” isimli kahkaha tufanı komedi oyunla sahneye taşıdılar.

Can Erik’te rolleri Murat Tavlı, İpek Tanrıyar, Nami Esatgil ve Efsane Geçen paylaşıyor. Nami Esatgil’in aynı zamanda yönetmenliğini de yaptığı oyun asla küfür, siyasi veya dini mesaj içermeden izleyenlerini gülme krizine sokan bir Aile Komedisi.

Oyunun konusu  ise şu şekilde, aracı bozulmuş olan Can Erik ışıkları yanan bir eve yardım istemek için gelir. Yaz gecesinin bunaltıcı sıcağında dakikalarca yürümüş olan genç masada buz gibi suyu görünce dayanamaz ve içer. Aslında su sandığı şeyin uyku ilacı olduğunu anca ertesi sabah anlayacaktır. Eşine sürpriz yapmak üzere iş seyahatinden bir gün önce dönen Kayserili salam sucuk üretici Mülayim Sert’in Can Erik’le karşılaşmasıyla başlayan komik olaylar, Sabriye’nin şöhret olma tutkusu ile sahneye girişleri ile bir kahkaha tufanına dönüşür. Mülayim Sert’in hayatına bir gece de dahil olan ve yüzsüzlüğü ile bir anda kankası haline gelen Can Erik’in rahat davranışları, Oya Sert’in agresifliği, Sabriye’nin pervasızlığı ve Mülayim’in salaklık derecesindeki saflığı unutamayacağınız bir 120 dakika geçirmenize sebep olacak.

Haber ve Fotoğraf: Nasuh Bektaş 


Başa dön tuşu