SANATTAN

Cem Yılmaz’lı Bir Film Daha…

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Yönetmen Yüksel Aksu’nun merakla beklenen ve başrolünde Cem Yılmaz’ın oynadığı “İftarlık Gazoz” 29 Ocak 2016’dan itibaren sinemalarda.

Yüksel Aksu’nun içten, insanı derinden etkileyen ve çarpıcı bir öykü anlattığı son filmi İftarlık Gazoz’da minik oyuncular ön planda. Anadolu insanın; bugünlerde iyice ihtiyaç duyduğumuz; doğal, saf ve içten yanlarını çocukların gözünden anlatan mizah dolu üslubuyla ülkemiz sinemasında farklı bir yere konumlanan Aksu; geleneği bu kez de bozmuyor. “Usta-çırak” ilişkisini merkeze koyduğu 1970’li yıllarda geçen son filmi İftarlık Gazoz’da, ‘çırak’ rolünü üstlenen ilkokul öğrencisi Adem’in (Berat Efe Parlar) gözünden anlatıyor bu samimi öyküyü.

Kendi hayat hikayesinden izler taşıyan senaryosunda Aksu; içinde hiç kaybolmayan çocukluğunun izini Adem’le sürerken, o günlerin masumiyetini İftarlık Gazoz’la izleyiciye ulaştırmayı hedefliyor.

iftarlik

Filmde Cem Yılmaz’a yeni çocuk oyunculardan Berat Efe Parlar eşlik ediyor.

Okullar açılmadan önce tüm çocuk oyuncularla ilgili sahnelerin çekimini tamamlamak için çalışan Yüksel Aksu; sette tek tek hepsiyle yakından ilgileniyor, repliklerinin üzerinden geçiyor, onlarla oyun oynuyor hatta kimi zaman yemeklerini yediriyor.

Adem’i oynayan küçük Berat Efe ise setin büyük starı haline geldi. Çocukluğun verdiği saflığı ve doğallığı tüm içtenliğiyle rolüne yansıtan Berat Efe, şimdiden görüntüleri izleyenlerin içindeki çocuğu fethetmeye ve onunla oynamaya başladı bile…

Bir zaman makinesinin içinden geçerek geçmişi bugüne getirmeye hazırlanan İftarlık Gazoz, eğlenceli, samimi ve duygusal hikayesine Anadolu insanını ve çocukları da katıyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video title=”İftarlık Gazoz-Fragman” link=”https://youtu.be/_pXr3c_OUXo”][/vc_column][/vc_row]
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı