ETKİNLİKLER

Cep Sahne Türk Etnik Caz Performansı – Senem Diyici ve Duygu Demir(Çello)

1982 den bu yana Fransa’da yaşayan ve aynı zamanda Fransız Kültür Bakanlığı sanatçısı da olan Senem DİYİCİ, Çağdaş Türk etnik cazını kendi müzikal derinliği içinde sevenleriyle buluşturmak için İstanbul’a geldi.

8 Mart Kadınlar Günü ile bağlantılı olarak, Kadın Emekçilerine ithaf edilen konserde, sürpriz ritim ve vokal etkinlikleri ile katılımcıları çok özel ve keyifli bir ortam bekliyor. ‘Çello’da ise Duygu Demir var.

Biletler biletix’te:
http://www.biletix.com/etkinlik/Y8V00/TURKIYE/tr

Senem Diyici Kimdir?

İstanbul’da doğan Senem Diyici, eğitimine Türkiye’de Klasik Türk Müziği ile başladı. Gücünü, köklerden, gelenekten, Anadolu’nun zengin halk müziği kültüründen almış olsa da, özgürleştirici müzikal sentez gücü sayesinde belli tanım ve kalıplara sığmayacak bir müziğin yaratıcısı oldu. 1970 de ilk 45 liği olan Nar Hanım‘ı çıkardı. Ardından 1972 yılında ikinci 45’liği Ham Meyva‘yı sevenleriyle buluşturdu. 1982 de Fransa’ya yerleşti. 1987’ de Paris’te dönemin en en iyi Fransız caz müzisyenleri ile performanslar sergileyen, deneysel müziğin ve cazın sınırlarını zorlayan ünlü gitarist, besteci ve aranjör Alain Blesing ile birçok ortak proje gerçekleştirdi. 1989 yılında Avrupa’da ilk ürettiği Albüm olan «Takalar» da Okay TEMİZ’le birlikte çalıştı.

Devlet Tiyatro Sahneleri, caz kulüpleri ve dünyanın çok önemli uluslararası caz festivallerine katılan, projeleri Fransa Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen Senem DİYİCİ , 1980’lerden bu yana farklı ülkelerde 2000’i aşkın konser ve 500’e yakın pedagojik çalışma düzenlemiş olup, akademik ortamda da ses ve nefes teknikleri üzerine eğitimler verdi. Almanya, Amerika, Avusturya, Belçika, Finlandiya, Hollanda, İsrail, İsviçre, İtalya, Kanada, Moldovya, Polonya, Tunus, Ukrayna, Suriye, Rusya, Yunanistan konser verdiği ülkelerden bazılarıdır. Ayrıca, Fransa ve Belçika’da Konservatuar, Müzik okulları, Üniversitelerde; Ses alanında ve Otantik Türk Müziğine dair ve eğitmenlerin yetiştirilmesinde aktif rol almıştır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı