ETKİNLİKLERSERGİ

Deniz Kayhan’dan ‘Mavi Işığın Çağrısı’ Sergisi

Sanata ve sanatçıya değer veren Academic Hospital, anlamlı bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor.

Klinik Psikolog Deniz Kayhan, Otizm Spektrum Bozukluğu’nu klinik ortamının dışına çıkararak toplum farkındalığını artırmak ve akademik bilgiyi geniş kitlelere aktarmak için sanatın taşıyıcı gücünü kullandı.

Deniz Kayhan’ın “Mavi Işığın Çağrısı” isimli resim sergisi, “Dünya Otizm Farkındalık Günü” için Academic Hospital’ın lobi alanında 2 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Sergilenen eserlerden elde edilen gelirin bir kısmı, otizmli çocukların eğitimi için bağışlanacak.

Academic Hospital
Altunizade, Nuhkuyusu Cad. No:94
Üsküdar – İSTANBUL

Deniz Kayhan Kimdir?

Tufts Üniversitesi’ni güzel sanatlar ve psikoloji alanında çift  anadal yaparak bitirdikten sonra, Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisansını  University of Reading’de Yüksek Onur Derecesi ile tamamlayarak Uzman  Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Türkiye’de, OSB ve diğer gelişim farklılıkları olan çocuklar üzerine  yoğunlaştığı özel bir merkezde altı yıl geçirmiş ve otizmli çocuklar ve aileleri  için yaşam kalitesini artırma konusunda tutkulu hale gelmiştir. Çeşitli  duygusal ve davranışsal sorunlar yaşayan çocuk ve ergenlere yardım etme  konusunda kapsamlı eğitim ve deneyime sahip olan Deniz, çalışmalarını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Deniz, klinik çalışmalarında bilimsel kanıta dayalı yaklaşım ve uygulamaları mesleki pratiğinde ön planda tutarken, sanatsal pratiğinde tamamen duygular tarafından yönlendirilir. Sanat onun için bir ifade biçimidir; gerçekleştirdiği terapi seanslarından doğan duyguları kanalize ettiği ve  duygularını yansıttığı bir araçtır. Bu, resimlerinde kendini gösterir; Her parça, danışanlarının benzersiz doğası ve onların uyandırdığı duygular gibi,  farklı renk, şekil ve çizgi kombinasyonlarına sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu