RESİMSANATTAN

DEVRİM ERBİL’İN 60. YIL SANAT SERGİSİ BEŞİKTAŞ ÇAĞDAŞ SANAT GALERİSİ’NDE AÇILDI!

Usta sanatçı Devrim Erbil’in 60. sanat yılına özel olarak hazırladığı ‘Devrim Erbil 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler’ adlı sergi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açıldı. Mustafa Kemal Merkezi(MKM)’de Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alan usta sanatçı Devrim Erbil’in, bugüne kadar yapılmış en büyük sergisi özelliğini taşıyan ‘Devrim Erbil 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler’ adlı çalışması Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu. Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleşen sergiye Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve eşi Derya Akpolat ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu da katıldı.

BAŞKAN AKPOLAT: ‘’NE MUTLU DEVRİM ERBİL GİBİ BİR SANATÇIMIZ VAR’’

Açılışta Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da bir konuşma gerçekleştirirken şu ifadeleri kullandı. “Belediyemizin çağdaş sanat galerisi olarak bugüne dek pek çok projeye ev sahipliği yaptık. Bugün de burada eserleri insanlarda büyük coşku ve mutluluk uyandıran ve ülkemizin yetiştirdiği en değerli sanatçılardan biri olan Devrim Erbil’in 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler sergisinin açılışını yapmaktan ve bu sergiye ev sahipliği yapmaktan çok büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Kültür ve sanat bizim Beşiktaş Belediyesi olarak en değer verdiğimiz konuların başında geliyor. Biz de bu değerleri daha iyi değerlendirmek için çok büyük bir çaba içerisindeyiz ve sanatı Beşiktaş’ın kılcal damarlarına yaymakta kararlıyız. Tabi bu konudaki en büyük iş ortağımız her konuda olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu. Bu sergimizde sanat tarihimize pek çok ilke imza atan duayen sanatçımız Devrim Erbil’i halkımızla bir kez daha buluşturmuş olmanın büyük gururu ve onurunu yaşıyoruz. Her fırsatta Ne mutlu Beşiktaş var diyoruz bugünde diyoruz ki Ne mutlu bize Devrim Erbil gibi bir sanatçımız var.” dedi.

6 Mozaik, sedef ve vitray, 4 Batik, 11 Halı, 10 Özgün baskı, 5 Marküteri ve 75 resimden oluşan tüm tekniklerden örneklerin izlenebileceği 111 eserin yer aldığı Devrim Erbil’in özel sergisi 31 Ocak 2020 tarihine kadar pazartesi günleri hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arası Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu