ETKİNLİKLER

Digital Devrim Sergisi

20 Şubat, 2016 – 12 Haziran, 2016

Sky Lounge / Sergi

Sanat ve teknoloji birlikteliğinin hangi boyutlara ulaşabileceğine, bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi olan Digital Revolution’da tanıklık edebilirsiniz. İlk kez geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa’nın en büyük gösteri sanatları merkezi Barbican Centre’da katılımcılarıyla buluşan devasa sergi, 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında, Zorlu Holding katkılarıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Sanat, tasarım, sinema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution, 2014 yılında üç ay boyunca Barbican Centre’ın yıldızı oldu. Biletleri çok önceden tükenen serginin küratörlüğünü üstlenen Barbican International Enterprises, 70’li yıllardan bu yana sanatın teknolojiyle yaşadığı dönüşümü mercek altına alan Digital Revolution’ın deneyimlerinden yararlandı.

İstanbul; Londra, Stockholm ve Atina’nın ardından Digital Revolution’a ev sahipliği yapacak dördüncü şehir olma şansını elde ediyor. Ziyaretçiler ise; dünyaca ünlü sanatçılar, film yapımcıları, tasarımcılar, müzisyenler ve oyun üreticilerinin hayranlık uyandırıcı işlerini deneyimleme fırsatını yakalıyor.

The Guardian ve The Telegraph gibi önemli yayın organlarınca, “İngiltere tarihinin en ihtişamlı sanat ve teknoloji sergisi” olarak lanse edilen Digital Revolution, dijital kültürün dünü, bugünü ve yarınına tek bir pencereden bakabilmeniz için sizleri 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde bekliyor.

Serginin satır başlarının altını şimdiden çizmekte fayda var.
– will.i.am, Yuri Suzuki, Pasha Shapiro ve Ernst Weber’ın Google’la ortaklaşa hazırladığı DevArt enstalasyonu.
– Umbrellium, Universal Everything, Minimaforms ve Susan Kare’in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü tasarımcıların işleri.
– Christopher Nolan’ın Inception’ı ve Alfonso Cuarón’un Gravity’sindeki özel efekt tekniklerini uygulamalı olarak tecrübe etme fırsatı.
– Pac-Man ve Space Invaders gibi video oyun tarihine damgasını vurmuş retro oyunları oynama imkanı.
– 3 boyutlu lazer ışıkları, giyilebilir teknolji ve dev robotlarla teknolojinin dünyasının bugünü ve yarını.
– Björk, Brian Eno, Radiohead ve Squarepusher’ın görsel ve sesi mükemmeliyette buluşturan işleri.

Digital Revolution, Türkiye’de ilk kez 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında, Zorlu PSM’de!

Ziyaret Saatleri
Hafta içi: 10.00-20.30
Hafta sonu: 10.00-20.30

*Sergi Pazartesi günleri kapalıdır.

1-5 yaş arası çocuklar için giriş ücretsizdir.

Detaylı bilgi; dijitaldevrim.zorlupsm.com’da

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı