Genel

Dijital Analytics Kodu Nedir?

Eğer bir web sayfanız varsa, en merak ettiğiniz konuların başında sayfanıza kaç kişinin girdiği olabilir. İnternet sayfalarının kurulmasının en temel amaçları, kişilerin ya da müşterilerin internet sayfasına girerek bilgi elde etmelerini ya da alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Bu noktada da karşınıza Google Analytics gelmektedir. Ancak bunun için kayıt olmalı ve Dijital Analytics kodu kullanmanız gerekmektedir. Peki, Dijital Analytics kodu nedir? nasıl kullanır? Nasıl eklenir? Merak edilen bütün konular içeriğimizde..

Google Analytics Sistemini Nasıl Kullanabilirim?

Bu sistemi kullanabilmeniz için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sisteme girdiğinizde, hesap oluşturmanız gerekecektir. Google Analytics hesabı oluşturarak işleminize devam edebilirsiniz. Ancak burada kayıt olurken hesap bilgilerinizi mutlaka yeni web sayfanıza göre girmeniz gerekmektedir. Bilgileri girdikten sonra, kabul ediyorum kısmına tamamlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Burada tamamlamış olduğunuz hizmet, Google Analytics’e kayıt olma işlemidir. Kayıt olduktan sonra, karşınıza bir dijital analytics kodu çıkacaktır. Bu kodu kopyalamalı ya da bir yere not almalısınız. Kullanmış olduğunuz sayfası, wordpress ise, burada <head> </head/> yazan kısma yukarıda kopyalamış olduğunuz kodu eklemeniz gerekmektedir.

Eğer kullandığınız format, wordpress değil ise, burada header veya footer kısmına ekleme yapabilirsiniz.

Google Analytics Nedir?

Yukarıda dijital analytics kodu hakkında merak edilenleri açıkladık. Burada da Google Analytics sisteminin ne olduğundan bahsetmemiz gerekiyor. Web sitenizdeki kullanıcı davranışlarını kontrol etmek, incelemek ve beraberinde web sayfanızın raporunu çıkarmak istiyorsanız, bu Google aracını kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde kurulumunun yapılması, oldukça önemli bir avantajdır. Burada size sunulan müşteri hareketleri, eş zamanlı ve gerçek müşterilerin davranışlarıdır. Kitleleri inceleyebilir, stratejinizi ona göre belirleyebilirsiniz. Dijital analytics kodu hakkında merak ettiklerinizi https://mobitek.com/google-analytics/ adresinden de inceleyebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı