SANATTANTİYATRO

“donkişot’um Ben” ayakta alkışlandı!

Babasahne’nin merakla beklenen yeni oyunu “donkişot’um Ben” seyirci ile buluştu. Başrol oyuncularından Ozan Güven 14 yıl sonra bu oyunla sahneye döndü.

Babasahne yapımı oyunun, yönetmenliğini başarılı yönetmen Emrah Eren yaparken sahne tasarımı da çok usta bir isim olan Barış Dinçel‘e ait. Seyircilerin soluksuz izlediği oyun finaliyle de izleyenleri derinden etkiledi.

Oyunun başarısında, usta oyuncu ekibinin yanında sahne tasarımı, kostüm, ışık, ses gibi her detayın çok başarılı bir ekip tarafından, büyük emek harcanarak yapılmış olmasından kaynaklanıyor.

Ozan Güven çılgın asilzade Don KişotGünay Karacaoğlu ise silahtarı Sancho Panza rolünde oynarken “Don Kişot’um Ben” oyununda diğer rollerde de usta isimleri görüyoruz. Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov da oyunda rol alan diğer isimler.

Oyunun ilk gösterimine ilgi çok yoğundu. Oyunun ilk gösterimine; Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Defne Samyeli, Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Türkan Derya, Mustafa Alabora, Yarkın Ünsal, Şevket Çoruh, Çağlar Çorumlu, Özgür Ozan, Murat Akkoyunlu, Murat Şeker, Cem Davran, Can Yılmaz, Ecem Üstündağ, Bihter-Barış Dinçel, Özen Yula, Yasemin Çonka, Selen Öztürk, Iraz Yöntem, Aslı Bekiroğlu, Ahmet Saraçoğlu, Çiğdem Erken, Rıza Kocaoğlu, Faruk Üstün, Metin Büktel, Neslihan Demir-Kamil Güler gibi çok sayıda ünlü isim katıldı.

Oyunun Konusu:

Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Bulgakov’ın dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen yepyeni bir metinle bir defa daha düşüyor yollara.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde.

“Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri…
Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri…
Hikayeyi sorarsanız, bildiğimiz Don Kişot işte… Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar…

Delilikte direndiğim için bilge oldum. Zalimlerin yönettiği bir dünyadansa deliliğin dünyasını tercih ettim ben, gerçek bilgelik delilikmiş sonradan gördüm, korkunun esaretinden bile kurtarıyor insanı. Don Kişot’um Ben!”

Delilik bulaşıcıdır derler. Uyan İspanya! Don Kişot’sun Sen!

Oyunun Kadrosu:

Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra
Uyarlayan: Mihail Bulgakov
Çeviren: Irmak Bahçeci
Yöneten: Emrah Eren
Müzik: Can Şengün
Sahne Tasarımı: Barış Dinçel
Kostüm Tasarımı: Sadık Kızılağaç
Işık Tasarımı: Yakup Çartık
Koreografi: Orçun Okurgan
Dramaturgi: Ozan Güven, Irmak Bahçeci, Caner Güler
Şarkı Sözleri: Faruk Üstün
Korrepetitör: Uğur Çerkezoğlu
Eskrim Koreografisi: Deniz Özmen
Afiş Fotoğrafı: Cem Talu
Afiş Tasarımı: Bir Dost
Video Teaser: Gülenay Çoruh
Reji Asistanları: İbrahim Aladağ, Ali Osman Böcekçioğlu, Berke Üsdiken, Mehtap Demirel

Oyuncular: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu, Kamran Velicanov

Haber-Fotoğraflar: Nasuh Bektaş

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı