KİTAP

Ege’den ‘Asil Dede’nin Düğünü’

İki yıl önce ilk romanı “İsyan” ile edebiyat dünyasından tam not alan Ege, ikinci romanı “Asil Dede’nin Düğünü”nü okurlarla buluşturdu.

Pera Adalı’da gerçekleşen lansman ile romanını tanıtan sanatçıyı, dostları yalnız bırakmadı. Vedat Bayrak, Nazım Alpman, Şebnem Scheafer, Tuğba Sarıünal, Neslihan Maltepe, Lütfu Sapmaz gibi isimlerin yer aldığı davette keyifli dakikalar yaşandı.

Ege, üç bölümden oluşan ‘Asil Dede’nin Düğünü’ için; ülkenin son dönemde yaşadığı Ergenekon, Balyoz gibi hukuk dışı davalarda mağduriyet yaşayan bir akademisyenin hayatından yola çıkarak Asil Dede karakterini yarattığını belirtirken “Umudu sağlam tutan, iyi insanların bir araya gelmesi gerektiğini, ancak bir araya gelinirse karanlıklarla savaşılabileceğini anlatan bir roman…” dedi.

Sanatçı, çok heyecanlı olduğunu ve esas değerlendirmenin okurlarından gelecek tepkiler olduğunu da vurguladı.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/asil-dedenin-dugunu-ege/
Kitabın Konusu:
Hakk, Asil Dede’yi âlemdeki her varlığın dilini anlama ve konuşma yeteneğiyle donatır. O sadece insanları, hayvanları, nebatı değil yağmuru, rüzgârı, ışığı, hatta karanlığı da duyan dinleyen bir derviştir. Asil Dede’nin görevi, birbirinin dilinden anlamayanları barıştırma ve iyilikte birleştirmedir artık. Ona aşkın dilini öğreten vuslatın ölümüyle en büyük servetini kaybeden Asil Dede’ye Hakk, yıllar sonra bir nimet daha sunar. Gündüzleri vazifesine sadık kalan adam, gözlerini kapattığında, öte yerde, sonsuzlukta buluşabilmektedir. Vuslat’ıyla. Gün gelir, son görev fısıldanır kulağına. İyilik kandilinin ateşini harlamak. Asil Dede bunun için bir düğün tertiplemeye karar verir.

Başa dön tuşu