SANATTAN

‘EK Dergi’ 1 Yaşında!

2017 Mart ayında “Eleştiri Şimdi!” sloganıyla hazırlıklarına başlayan; basılı iki sayıdan sonra ekdergi.com adresinden yüz binden fazla okura ulaşan EK (Eleştirel Kültür), birinci yılını okur, yazar ve sanatçı dostlarıyla beraber Piramid Sanat’ın evsahipliğinde kutladı.

Kültür-sanatın gelişiminde önemli bir sacayağı olan ‘eleştiri’ alanında önemli bir boşluğu dolduran EK Dergi, 1. yılını Piramid Sanat‘ın evsahipliğinde okurlarıyla birlikte kutladı. Kutlamaya dergi okurları ve destekçileri katılırken, ev sahibi olarak Bedri Baykam ve EK Dergi Genel Yayın Yönetmeni Ali Şimşek birer konuşma yaptılar.

Piramid Sanat kurucusu ve Sanatçı Bedri Baykam, kültür-sanat dünyamızın gelişimine önemli katkılar sunan EK Dergi’nin 1. yıl kutlamasına ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu belirtirken ‘eleştiri’nin sanatçının geldiği noktayı görebilmesi, gelişimi, yenilenmesi açısından çok önemli olduğunu ve bu tarz yayınların her zaman desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Gazetecilik ve yayıncılık konusunda deneyimli olan EK Dergi Genel Yayın Yönetmeni Ali Şimşek ise, EK Dergi’nin 1. yılına okurların yoğun ilgi ve desteğiyle ulaştığını ve bundan mutluluk duyduğunu söyledi. Ali Şimşek sözlerine şöyle devam etti: ‘Hiçbir kişi ve kuruluştan özel destek ya da reklam alamasak da bu okur desteği ülkenin bu zorlu döneminde ‘eleştiri’ye ne kadar ihtiyaç olduğunun göstergesidir. ‘Eleştirenin’ pek sevilmediği ülkemizde kültür-sanatın devinimi, özgürlüğü ve yaratıcılığına katkı koymak adına biz eleştirilerimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda EK Dergi önemli bir mecradır ve online olarak devam ettiğimiz yayınlarımıza tekrar basılı olarak da devam edeceğiz.’

Konuşmalardan sonra okurlarla birlikte kutlamaya devam edildi.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı