ETKİNLİKLERSERGİ

Ekavart Gallery Karma Sergi – WOMEN IN BLACK / Siyahlı Kadınlar

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, ülke ve dünya kadınlarına ayırdığı Mart ayı programında Türkiye’nin önde gelen 10 sanatçısının yer aldığı anlamlı bir sergi gerçekleştiriyor. Sergi 3 Mart – 4 Nisan 2020 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ziyaret edilebilir.

Prof. Balkan Naci İslimyeli’nin küratörlüğünde hazırlanan sergi WOMEN IN BLACK / Siyahlı Kadınlar ‘Kadın, Yaşam, Umut ve Yas’ başlığını taşıyor. Kadına yakıştırılan yas olgusunun, simgesel rengi olan siyah, tıpkı onlarda olduğu gibi içinde çok renkliliği, hoşgörüyü ve dirimsel canlılığı da barındırıyor. Toplumsal bir kabul olarak kadınlara yakıştırılan ikilemin, ancak onların bu siyah örtüyü kaldırıp atmalarıyla yeni bir dünyaya evrilebileceğine inanıyoruz. Konuyu bir insanlık sorunu olarak algılamak, bu küresel savaşlarında onları yalnız bırakmamak, dünyanın öbür yarısını temsil eden aydın erkeklerin de soruna katkılarını sağlamakla olası görünüyor. Özellikle erkek sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilen bu sergi, kadın sorunlarına ilişkin insani ve ahlaki dayanışmanın adımlarından biri…

WOMEN IN BLACK başlıklı sergide yer alan Ahmet Elhan, Ahmet Rüstem Ekici, Aykut Cömert, Bashir Borlakov, Balkan Naci İslimyeli, Gökhan Balkan, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Melih Koçali, Mohaç Yücel, Server Demirtaş isimli sanatçılar çeşitli teknik ve yönelimlerle insanlığın bu ortak sorununa farklı bakış açılarıyla katkı sağlıyorlar.

WOMEN IN BLACK / SİYAHLI KADINLAR
‘Kadın, Yaşam, Umut ve Yas’
Küratör: Balkan Naci İslimyeli
3 Mart – 4 Nisan 2020
Açılış: 3 Mart Salı, Saat: 18:00

Ekavart Gallery
The Ritz Carlton Hotel Süzer Plaza No: 15
Gümüşsuyu / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu