SANATTANTİYATRO

“Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz” seyirci ile buluştu!

Kasım Uçkan’ın yazıp, Hakter Balaban’ın yönettiği “Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz” oyunu ilk gösterimini Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İki perde olan oyun komedi türünde eğlenceli olması yanında verdiği mesaj ile dikkat çekici. Kimi zaman duyduğumuz dolandırılma olayını, komedi türünde işleyen bir oyun. İlk gösterimde oyuncuları sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Meral Orhonsay oyunu izleyenler arasındaydı.

Oyunun yönetmeni ve başrol oyuncularından Hakter Balaban, sanatta 35. yılını tamamladı. Oyunun genel sanat yönetmeni Orhan Kökel tarafından Hakter Balaban’a plaket takdim edildi.

Oyunun Konusu:

Bir akrabalarının düğününe gitmek isteyen Ayşem ve Tarık çocukları Mert için bir şirketten Bakıcı talep ederler. Bir yandan hazırlanırken bir yandan da Bakıcıyı beklemektedirler. Kapı üç kez çalınacaktır ilk ikisinde beklenmedik misafirler kapıdadır Cemal ve Hızır birbirlerini kedi köpek gibiyiyen iki dünür. Olaylar tam kızışacakken kapı üçüncü kez çalınır ve içeriye Şuh güzel genç kadın SU girer… İşte o andan itibaren düğümler başlar. Ayşem ve Tarık düğüne katılmak üzere evden ayrılırlar. Evde neler geçer neler… Ayşem ve Tarık eve döndüklerinde gördükleri ve duydukları karşısında şok olmuşlardır. Ve bir süre sonra Su evden ayrılmak ister ama evde kaybolur… Finalde bakalım neler olacak…
Sizleri güldürürken birazda finalde düşündüren oyuna bekliyoruz…

Oyunun Künyesi:

Yazan: Kasım Uçkan
Yöneten: Hakter Balaban
Genel Sanat Yönetmen: Orhan Kökel
Organizasyon: Sercan Şahinkaya – Cenk Oygur
Kostüm: Hayyam Tekstil
Dekor: Atilla Mete
Işık: Ahmet Gürkan
Afiş Tasarım: Selen Çınar
Oynayanlar: Hakter Balaban, Tuğçe Sarıkaya, Sibel Gökçe, Ferdi Atuner, Vural Buldu, İlkin Çakır

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı