ETKİNLİKLER

Fabrika Sanat – Karlar Kraliçesi Müzikali

Fabrika Sanat, özgün dekor ve kostüm tasarımlarıyla hazırladıkları müzikal ‘Karlar Kraliçesi’ ile seyirciyi selamlıyor.

Fabrika Sanat, 1800’lü yıllardan günümüze kadar ulaşan Hans Christian Andersen’nin nefis masalını çocuklar için müzikal olarak sahneye uyarladı. Bütün metin şiirsel bir anlatımla kaleme alındı. Özlem Kaveller, oyunun tamamına yakını için nefis müzikler ve şarkılar besteledi. Şarkılar sahnede canlı olarak söyleniyor.

Karlar Kraliçesi Müzikali
CKM Büyük Salon – 14.01.2018 – Saat: 12.00
Biletler Biletix ve CKM Gişesinde. 

Oyun Hakkında

Gerda ve Kai arasındaki sevgi o kadar güçlüdür ki 1800’lü yıllardan günümüze kadar anlatılagelmiştir. Andersen’nin masalı, Karlar Kraliçesi’nin kötülük yayan buzdan aynasının kırılıp, parçalarının dünyaya yayılmasıyla başlar. Ve en küçük parçası dahi aynanın gücündedir. İşin güzel tarafı, asıl, Andersen’in başlarda sadece kendi çevresinde anlattığı bu sevgi masalının destanlaşarak bütün dünyaya yayılmasıdır. Gerda ve Kai’nin sevgisi çocuklarımıza rehber olsun…

Sevgi kavramının sözlük anlamı “insanı bir şeye ya da bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu” olarak biliniyor. Sadece sözlük anlamına bakarak, bir toplumun varlığı için bu kavramın ne kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Sevgi merhamet, şefkat ve fedakarlık kavramlarıyla birlikte var olmaktadır. Bu yüzden birlikte yaşayabilmenin tek koşulu sevgidir.

Uyarlayan-yöneten İnan Ambarkütük, Müzik Özlem Kaveller, Kostüm Pınar Akgüney, Koreografi Eren Ambarkütük, Dekor İnan Ambarkütük, Işık Coşkun Yel, Oynayanlar Özlem Kaynarca, Emsal Yeşilbingöl, Eylül Başoğlu, Nurhayat Yıldırım, Deniz Kuş (Özge Erdemir)

Oyun +3 yaş çocuklar için uygundur.

www.fabrikasanat.com

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı