RESİMSANATTANSİNEMA
Trend

“Fikret Mualla” Filminin Ön Gösterimi Yapıldı.

“Renklerde Kaybolan Hayat: Fikret Mualla” filminin ön gösterimi ünlü konukların katılımı ile Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Ön gösterine filmin yönetmeni Metin Güngör ve oyunculardan, Bedri Baykam, Şebnem Schaefer, Bora Gencer ve diğer oyuncular katıldı. Filmin ön gösterimine sanat ve siyaset camiasından ilgi çok yoğundu. Cüneyt Arkın ve Betül Arkın, çocukları Kaan Cüreklibatır ve eşi Asli Cüreklibatir, Engin Çağlar, Tamer Levent, Nasuh Mahruki ve eşi Mine Mahruki, Şahnaz Çakıralp, Bilgen Bengü, Baha Boduroğlu, Turgay Kıran, Gülay Yedekçi, Mehmet Sevigen, Kadir Gökmen Öğüt, Levent İnanır, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Seyhun Şahin katılanlar arasındaydı.

Filmin yönetmeni Metin Güngör uzun ve zahmetli bir süreç sonunda bu filmi tamamlamış olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtirken sözlerine şöyle devam etti: “Ben Bir Türk sanatçısı ve vatandaşı olarak hep sorarım kendime, Bugün bütün Dünya bir Van Gogh’u bilir de, Batı da ismi ‘Turkish Van Gogh’ diye anılan bu Türk Ressamı Fikret Mualla’yı neden bilmez?”


Filmde Neyzen Tevfik rolünü üstlenen Bedri Baykam ise önemli bir ressamımızın hayatını konu alan bu filmin Metin Güngör’ün inadı ve çabaları ile gerçekleştiğini söyledi.

Film 21 Şubat’ta vizyona girecek.

Filmin konusu:

Türk resim tarihinin en önemli isimlerinden biri olan ressam Fikret Mualla’nın hayat hikâyesini konu ediyor. Metin Güngör’ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Fikret Mualla’nın sanat hayatının yanı sıra özel yaşamının da bilinmeyenleri gözler önüne seriliyor.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı