SANATTANTİYATRO

“Fikrim Firarda” ama “Atatürk” sevgim hariç!

Sanat yaşamında 52. yılını dolduran Erhan Yazıcıoğlu tek kişilik gösterisi “Fikrim Firarda” ile seyirci karşısına çıktı.

Profilo Kültür Merkezi‘nde gerçekleşen gösteriye Erhan Yazıcıoğlu‘nun sanatçı dostları Gencay Gürün, Suna Keskin, Nevra Serezli, Metin Akpınar, Hüner Çoşkuner, Anta Toros, Volkan Severcan, Nedim Saban, Nilgün Belgün, Merve Sevi, Melda Gür, Atacan Arseven, Ahmet Sezerel, Ruhsar Gultekin, Hilal Özdemir, Perihan Akı, Vural Buldu, Oya Tolga gelenler arasındaydı.

Tiyatromuzun büyük ustalarının yanında yetişen Erhan Yazıcıoğlu, oyuna Muhsin Ertuğrul‘dan öğrendiği bir gelenek olan oyun boyunca yanan bir mumla başladı. Erhan Yazıcıoğlu oyuna başlamadan önce “ülkemizin kurucusu Atatürk ise tiyatromuzun kurucusu da Muhsin Ertuğrul’dur” dedi.

Oyunun konusu Erhan Yazıcıoğlu’nun sanat yaşamından bugüne yaşadığı kimi olaylar, aşklar, tiyatro ile tanışması ve oyunculuk sürecinde yaşadıklarından kimi notlardan oluşuyor. Erhan Yazıcıoğlu, elli yılı aşkın sanat hayatından anıları ve deneyimlerini sahnelerken hem bugüne hem de geleceğe notlar düşürüyor. Yazıcıoğlu oyun boyu vurguladığı Atatürk sevgisini, oyun sonu Atatürk’e seslenişle tamamlıyor.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı