SANATTANTİYATRO

“FRANKENSTEIN” 3. Sezona ‘Merhaba’ Dedi.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu yapımı olan “Frankenstein” oyunu 3. sezonunun ilk performansını Zorlu Performans Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İki sezondur kapalı gişe oynayan ve seyircinin ayakta alkışladığı ‘Frankenstein’ oyunu, üçüncü sezonun ilk oyununda da biletler tükenerek beğeniyle izlendi. Çok etkili bir hikâyesi ve farklı sunum teknikleri ile seyirciyi derinden etkileyen oyunu, seyirciler dakikalarca ayakta alkışladı.

“Frankenstein” Hakkında

Mary Shelley‘in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan dünya sinemasının kült filmleri arasında gösterilen Frankenstein, Şakir Gürzumar yönetimininde Çolpan İlhan – Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Londra National Theatre‘da 5 sezondur kapalı gişe olarak sahnelenen oyunda, farklı oldukları farklı göründükleri için toplum dışına itilen, kendi mücadelelerini vermek zorunda kalan insanların acıklı öyküsü anlatılıyor. ”Arada sevgi olunca daima anlaşma çaresi bulunur  mu? ” sorusuna cevap aranıyor.

Başrollerini  Cansel Elçin, Deniz Uğur ve Kerem Alışık‘ın paylaştığı, Yılmaz Gruda ve Engin Gürman gibi usta oyuncularında rol aldığı Frankenstein, her Cumartesi Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Eser: Mary Shelley Uyarlayan: Nick Dear Çeviren: Selen Korad Birkiye Yöneten: Şakir Gürzumar Dekor-Kostüm Tasarımı: Şirin Dağtekin Yenen Işık Tasarımı: Yakup Çartık Müzik- Efekt: Cenk Taşkan, Koreografi: Alpaslan Karaduman Fotoğraf ve Afiş Tasarımı: Levent Özdemir Makyaj: Neriman Eröz

Oyuncular: Cansel Elçin, Deniz Uğur, Yılmaz Gruda, Engin Gürmen, Ömür Kayakırılmaz, Batuhan Pamukçu, Merve Erdoğan, Şahin Adıgüzel, Nalan Deliormanlı, Burcu Görek, Gürkan Ezer, Ozan Akif Şerman, Ali Keçeli ve Kerem Alışık

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu