HEYKELRESİMSANATTAN

Galeri Binyıl, Uluslararası Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarında…

Galeri Binyıl, Uluslararası Contemporary Çağdaş Sanat Fuarında Türkiye, İspanya ve Yunanistan’dan resim, heykel sanatçılarının karma sergileri ile sunumunu yapacak.

Galeri Binyıl’ın kendi ülkelerinde sanat eğitimlerini tamamlamış, kariyerlerini ve sanat görüşlerini çağdaş çizgide, özgün üslupları ile sürdüren ve Contemporary Istanbul’a katılacak sanatçı listesi şöyle:

Nagore Amenabarro / İspanya

Semra Ecer / Türkiye

Serap Gümüşoğlu / Türkiye

Şükrü Karakuş / İspanya

Fazilet Kendirci / Türkiye

Şela Mistriel / Türkiye

Lena Morfogeni / Yunanistan

Deniz Orkuş / Türkiye

Katherina Rimpatsiou / Yunanistan

5. DİYALOGLAR, 2016, 80x160cm. Tuval üzerine akrilik & Şükrü Karakuş

Galeri Binyıl Hakkında

Galeri Binyıl 1999’da İlknur Şanal tarafından kurulmuştur.

Türkiye’de ilk defa Genç Sanat Galerisini 2003’de Tophane’de kuran Şanal, sanatın sadece beyaz küp galerilerden bağımsız, sergi karakterine göre mekânlarda da sergileneceğine inanmış bu bağlamda sergiler ve farklı projelerde de yer almaya ve bu etkinlikleri 18 yıldır katalog ile desteklemeye devam etmektedir.

7. kez Contemporary İstanbul’a katılan Galeri Binyıl, 5 yıldır yılda 2-3 ayrı Uluslararası fuarlara katılmaktadır. Art Athina, Scope Basel, Art Thessaloniki ‘ye katılmakta ve Miami Scope Art Show, Art Dubai gelecekte devam etmeyi planladığı fuarlardır.

Şu ana kadar bir çok koleksiyonere, özel kurumlara sanat danışmanlığı yapan Galerisit Şanal, MSGSÜ sanat eğitiminin devamında çağdaş çizgideki çalıştığı uluslararası sanatçıların eserlerini de koleksiyonerlere sevgiyle ve sanat inancıyla ulaştırmaya devam etmektedir.

Ayrıca; uluslararası art marketinde ve sanat tarihinde önemli yer edinmiş modern ve çağdaş tanınan sanatçılara ait eserleri talep edildiği takdirde koleksiyonerlere sanat danışmanlığı yaparak eserlerini sanat alıcıları ile buluşturmaya devam etmektedir.

Söylenenlerdeki Söylenmeyenler & FAZİLET KENDİRCİ
DENİZ ORKUŞ
Dar Geçit–100×126 cm & Şela Mistriel

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı