ETKİNLİKLER

Galeri FE Resim Sergisi – Adil Ocak “Gönlümün Arka Bahçesi”

Naif resmin önemli temsilcilerinden Adil Ocak, doğanın dinamik karakterini resmettiği solo sergisi “Gönlümün Arka Bahçesi” ile gönlünün kapılarını Galeri FE izleyicisine açıyor!

Trabzon doğumlu olan sanatçı, Karadeniz’in ve Anadolu’nun eşsiz güzelliğini resmederken detaylara iliştirdiği özgün anlamlarla doğanın baskın ve narin ruhunu konu alıyor.

Lavanta bahçelerini, çay tarlalarını, Karadeniz’in dik yamaçlarını, tepeleri sisli yaylalarını, çay toplayan kadınlar ve Anadolu’da hasat zamanı tarlasını süren insan figürleriyle birleştiriyor. Işığı ustaca kullanarak insani ve doğal ayrıntıları, gün dönümlerini ya da mevsim geçişlerini renk ve tonlama ile bütünleştiriyor.

Resimlerinde ağaç kümeleri, dikdörtgenlere bölünmüş tarlalar, gökte hilali andıran kuş sürüleri ile formda geometrik şekiller kullanarak doğanın izdüşümsel gerçekliğine kendine has bir üslupla yanıt veriyor.

Var olanın değil, var olması gerekenin peşinde olan Adil Ocak, “Gönlümün Arka Bahçesi” ile 12 Aralık – 04 Ocak tarihleri arasında Galeri FE’de.

ADİL OCAK  “GÖNLÜMÜN ARKA BAHÇESİ”
12.12.2018 – 04.01.2019
Açılış: 12 Aralık Çarşamba / 17.00 – 20.00

Galeri FE
Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. 60/2 D:4
Çiftehavuzlar, Kadıköy, İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı