ETKİNLİKLER

Galeri/Miz Resim Sergisi – Maryam Salahi “Haram in Harem”

Galeri/Miz,  13 Kasım – 7 Aralık 2018 tarihleri arasında Maryam Salahi’nin kadının toplumdaki yerini ve hayata bakışını resmettiği “Haram in Harem” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Maryam Salahi bu sergiye Haram in Harem adını koyarak, kadının kendi kendine yarattığı çelişkileri, kendi içinde yarattığı  rekabeti anlatıyor. Bunları yaparken başka kadınlardan, erkeklerden ve hayattan ilham alıyor. Kendi resimlerini çoğulcu ve soyut olarak tanımlıyor.

Galeri/Miz
Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. 64
Teşvikiye – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Meryem (Maryam) Salahi Kimdir?

1982 yılında Tebriz, İran’da dünyaya geldi. 14 yaşında Tebriz Sanat Meslek Lisesi Resim Bölümü’nde başladığı sanat öğrenimine önce lisans düzeyinde Tebriz Azad Üniversitesi’nde, ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde devam etti ve doktorasını burada bitirdi.

2001 yılında Tebriz Heykel Ödülü’nde birincilik kazandı. 2008’de 1. Tahran Bienali’nde Büyük Ödül’e aday gösterildi. Tahran, İstanbul, Roma ve Tebriz’de karma ve kişisel sergileri oldu. Birçok fuar ve uluslar arası bienallerde eserleri yer aldı. Sanatçı, çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı