Beksultan OğuzKÖŞE YAZILARI

Bir Gün Süren Sergi ‘Ölecek Gibi Hissediyorum’ – Beksultan Oğuz yazdı…

Berkay Olcay Aycan Yazıcı’nın “Ölecek Gibi Hissediyorum” adlı ilk kişisel sergisi 13 Nisan’da Kadıköy Yeldeğirmeni’nde bulunan Usta 2.0’de yer aldı.

Tesadüfen denk geldiğim sergide sanatçı ile ayaküstü sohbet ettik. Resimlerinin yer aldığı sergi bir gün sürdü ve sanatçı bu sergi için Zonguldak’tan gelmişti. Sanatçının heyecanı, kendisi gibi yirmili yaşlardaki ziyaretçilerin enerjisi görülmeye değerdi. Kendi çabaları ile çalışmalarını sergilemeye, kurumların dışında bir alan oluşturmaya çalışan sanatçıların etkinliklerinin paylaşılmasının önemli ve motive edici olduğunu düşünüyorum.

Bir Gün Süren Sergi 'Ölecek Gibi Hissediyorum' - Beksultan Oğuz yazdı...

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde 2. yılına devam eden Berkay Olcay Aycan Yazıcı için resim, gündelik hayatında bilinçaltına attığı duyguları kazıma ve gün yüzüne çıkarma alanı, bir hafıza mekânı. Sanatçı yakın zamanda arkadaşı Emir’i kaybetmesinin kendisinde derin yaralar açtığını ve anksiyeteye sebep olduğunu anlatıyor. Gençlik yıllarında bitmeyecek gibi görünen hayat algısı bu yaşadığı şokla değişiyor ve ölümle ilgili duyduğu kaygı dolayısı ile serginin adını “Ölecek Gibi Hissediyorum” koyuyor.

Bir Gün Süren Sergi 'Ölecek Gibi Hissediyorum' - Beksultan Oğuz yazdı...

Yaşadığı duyguları etkileyici bir şekilde çalışmalarına aktaran sanatçı, çalışmalarında ağırlıklı olarak füzen kullanıyor. Kâğıt üzerine karışık teknikle hazırladığı çalışmalarının yanında duvarları ve büyük boyutlu çalışmalar için brandaları kullanıyor.

Berkay Olcay Aycan Yazıcı’nın yeni çalışmalarını da bu sergiyi gördükten sonra heyecanla bekliyoruz.

Beksultan Oğuz

Meri İstiroti İle Sağlık Sektöründe Kadın Liderliğin ve Sanatın İş Hayatına Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu