ETKİNLİKLER

Galeri SELVİN Heykel Sergisi – Ali Raşit KARAKILIÇ “SİZ HANGİ PORTREDE SAKLI KALDINIZ?”

Ali Raşit KARAKILIÇ ’ın yeni kişisel sergisi, Arnavutköy’de Galeri SELVİN ve LOTUS Art Shop işbirliği ile gerçekleşecek. 07 Şubat 2018, Çarşamba günü açılışı yapılacak olan sergide, sanatçının sıradışı son çalışmalarından geniş bir seçki sunulacak. Sanatseverler, Ali Raşit KARAKILIÇ’’ın İstanbul’daki bu yeni sergisini 04 Mart 2018 tarihine kadar izleyebilecekler.

Sanatçının, farklı malzemelerle oluşturduğu duvar çalışmaları LOTUS Art Shop’ta, heykelleri ise Galeri SELVIN 2’de eşzamanlı olarak sergilenecek. KARAKILIÇ, “Geçmiş, yaşanmışlık ve anıların toplandığı büyük bir yüzey” olarak tanımladığı nice portreyi, temel malzeme olarak kullandığı hurda klima radyatörleri üzerine işlemiş. Alüminyum petek panelleri eğerek, bükerek yeniden şekillendirmiş. İzleyiciler, sanatçının kendine özgü bir teknik ve üslupla betimlediği bu portrelerde kendileri ile yüzleşecek, farklı ruh hallerinin nasıl vurgulandığını gözlemleyerek ‘Siz Hangi Portrede Saklı Kaldınız’ sorusunu cevaplayacaklar.

Ali Raşit KARAKILIÇ’ın malzeme, estetik ve kurgu özellikleri ile ayrı bir önem taşıyan “SİZ HANGİ PORTREDE SAKLI KALDINIZ?” başlıklı sergisinin açılışı 07 Şubat Çarşamba günü, saat 18:00’de Arnavutköy’de Galeri SELVİN 2 ve LOTUS Art Shop’da eşzamanlı olarak yapılacak.

Sergi, 04 Mart 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

GALERİ SELVİN 2 
Bebek-Arnavutköy Cad. 20 A
Arnavutköy-Beşiktaş / İstanbul

LOTUS ART SHOP
Bebek-Arnavutköy Cad. 41 A
Arnavutköy-Beşiktaş / İstanbul

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı