ETKİNLİKLER

Galeri Selvin Heykel Sergisi – MATTHIAS VERGINER “Ahşap Masallar”

Galeri Selvin Matthias Verginer’in kişisel sergisi “Ahşap Masallar”ına ev sahipliği yapacak.

Serginin başlığı, insanlar ve hayvanlar arasındaki atipik ilişkilerin arka planı olarak, farklı masalların yarattığı bir dünyayı göstermektedir.

Verginer’in ahşap heykelleri, insanların ve hayvanların oluşturduğu, tipik rollerinin bağlamından çıkarılan ve birbirlerini tuhaf şekilde ilişkilendiren çağdaş bir orman olan başka bir dünyanın temsilidir.

Verginer’in sanat yapıtları gerçek hayatı yeniden yaratmak için kendi çizgisini ortaya koyar ve bunu olağan orantılarla değil, hayal gücümüzü gerçek dünyadan uzak tutarak yapar. Her şeyin farklı olduğu, standart güzellik veya yaşam duygusunun kurallarını hiçe sayan yeni bir boyut yaratan paralel bir evren önermektedir.

İroni içinde yaşadığımız kaotik ve hızlı dünya tarafından yakalanmamak için başka bir şey hakkında hayal kurarak bu düzenden kaçmalıdır.

“Ahşap Masallar” dünyadaki farklılıkların güzelliğini aramanın anahtarını paylaşıyor.

Türkiye’deki ikinci kişisel sergisini yine Galeri Selvin’de açacak sanatçı birçok ülkede fuarlara ve karma sergilere katılmıştır. Kuzey İtalya’da, Ortisei şehrinde yaşıyor ve çalışmalarını orada sürdürüyor.

Bu sıradışı sanatçı ve dünyası ile tanışmak için 6 – 30 Aralık 2018 tarihleri arasında Galeri Selvin 2’deki “Ahşap Masallar” heykel sergisini mutlaka görmelisiniz.

GALERİ SELVİN 2
Bebek Arnavutköy Caddesi No:20A
Arnavutköy – Beşiktaş/İstanbul

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı