SANATTAN

Genç Ressamın Resimleri Tüyap Artist Sanat Fuarı’nda Çalındı!

Artist 2016 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı 12 – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Geçtiğimiz senelere göre daha organize ve başarılı bulunan sanat fuarında son dakika üzücü bir hırsızlık haberi geldi. 

12 – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenen sanat fuarına “Kaynak” isimli grup ile katılan genç ressam Yunus Çermik dört çalışmasını sergiledi. 20 Kasım Pazar günü kapanış tarihine kadar sergilenen resimler, kapanış saatinden sonra ortadan kayboldu.

yunus-cermik-4
Yunus Çermik ve kaybolan 3 resmi

Ertesi sabah üç resminin kaybolduğu arkadaşları tarafından fark edilen Ressam Yunus Çermik, ‘eserlerin toplanma süresinin 21 Kasım Pazartesi 18.00’a kadar olduğunu, 8. Salonda bulunan eserlerinin çalındığı fark edilince Fuar yönetiminde bulunan Bora Alataş’a durumun iletildiğini’ söyledi.

Fuar yönetiminin bu konuda araştırma yapacağını söylemesine rağmen ortadan kaybolan eserlerin hala bulunamaması bu başarılı organizasyona gölge düşürdü. Genç sanatçı Yunus Çermik, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Son dönemde fuar ve sergilerde benzer olayların artması ise organizatörlerin daha dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

tema-gonullusu

Kitap devrimi hayatt

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı