SANATTANSİNEMA

“Görevimiz Tatil” Filmi Vizyona Giriyor.

Başrollerini Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün paylaştığı, yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı “Görevimiz Tatil” filminin galası yapıldı. 23 Şubat’ta vizyona girecek filmin galasına, oyuncular, sanatçılar ve basın mensupları katıldı.

Filmin oyuncu kadrosu; Demet Akbağ, Zafer Algöz, Yılmaz Gruda, Sarp Akkaya, Enis Arıkan, Özlem Türkad, Sinan Çalışkanoğlu, Ali Keçeli, Deniz Altan, Filiz Ahmet, Onur Dilber, Hakan Bilgin, Hande Katipoğlu, Ali Barkın, Anıl Tetik, Elif Gezen ‘den oluşuyor. Ayrıca filimde ekranların en sempatik hava durumunu sunan Bünyamin Sürmeli ve yine başarılı haber muhabiri Başak Şengül’ü görüyoruz.

Filmin müziklerini, Moğollar Grubundan tanıdığımız Serhat Ersöz yaptı.

Lale Manço, Batıkan Manço, Doğukan Manço, Rasim Öztekin, Şevket Çoruh, Nevra Serezli, Tamer Rumeli, Selçuk Ural, Sermiyan Midyat, Eray Yasin Işık, Hakan Bulut, Müfit Can Saçıntı, Ülkü Duru, Timur Acar, Didem Balçın galaya katılan isimlerden bazılarıydı.

Görüntü yönetmeni: Bülent Özer, Sanat yönetmeni: Atilla Çelik, Yardımcı yönetmen: Sibel Yıldırım, Kostüm tasarımcısı:Metin Birinci, Ses efekti montajcısı: Onur Yavuz, Yapımcı: Cemal Okan, Yapımcı: Murat Şeker, Yapımcı: Uğur Şeker, Yapımcı: Timur Savcı, Uygulayıcı Yapımcı: Birol Akbaba, Genel Koordinatör: Hülya Şeker

Filmin Konusu:

Mutlu ailesi, İstanbul’un güzide semtlerinden Kadıköy’de yaşayan, yediği önünde yemediği arkasında orta direk bir kentli ailedir. Evin annesi Türkan Mutlu, kocasının ilgisizliği yüzünden temizlik hastasına dönüşmüş ve tam bir “Cefakâr Türk Annesi” timsali olmuştur. Türkan Mutlu ailesinin içindeki kopukluktan ve muhabbetsizlikten hiç memnun değildir. Kocası Sıtkı televizyon başında uyukluyor, ergen kızı Melike’nin elinden cep telefonu, küçük oğlu Ali’nin elinden ise tablet düşmüyordur. Türkan en sonunda dayanamaz ve sinir krizi geçirdikten sonra ailecek aile terapisine giderler. Ailenin 9 yıldır tatile gitmediğini öğrenen aile terapisti, tatile gitmeleri yönünde telkinde bulunur. 9 yıl aradan sonra ilk defa tatile çıkan ailemizi komik ve macera dolu bir yolculuk bekliyordur.

Haber- Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı