SANATTAN

‘Görünürdeki’ 4 Elementi Kaçırmayın!

Dirimart Nişantaşı Cenk Akaltun’un “Görünürdeki” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dirimart’ta iki yıl aradan sonra gerçekleştirdiği bu kişisel sergisinde sanatçı Cenk Akaltun, son dönem çalışmalarını bir araya getirdi.

Cenk Akaltun’un “Görünürdeki” başlıklı sergisi görünürdeki her şeyi oluşturan maddelerin karmaşık yapılarına ve doğasına atıfta bulunuyor.

Gözle görülebilen her şeyin toprak, su, hava ve ateşin belli bir kombinasyonundan meydana gelmesinden yola çıkan sanatçı, iki yüz sene boyunca felsefe, bilim ve tıbbın referansı olan dört elementi kendi sanatına özgün bir tarzda yansıtıyor.

Sergi 21 Aralık 2016 – 15 Ocak 2017 tarihleri arasında Dirimart Nişantaşı‘nda ziyaret edilebilecek.

Dirimart Nişantaşı
Abdi İpekçi Cad. 7/4 Nişantaşı İstanbul

Cenk Akaltun Kimdir?

1970’de İstanbul’da doğdu. Lise eğitiminin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Serigrafi ve Baskı Teknikleri Bölümünü bitirdi. Başta resim olmak üzere tüm plastik sanatlara ilgisi gittikçe artan sanatçı, daha sonra Londra’da Saint Martins Art ve Design’da karışık teknikler ve Camberwell College of Visual Arts’da resim üzerine eğitim aldı. Cenk Akaltun’un seçilmiş kişisel sergileri arasında Tabaka, Dirimart, İstanbul (2014); Cenk Akaltun: İsimsiz, Galeri Artist, İstanbul (2014) ve Creations on Water, Galeri Artist, İstanbul (2014) ve sanatçının katıldığı fuarlar arasında Art Basel Hong Kong (2015) The Armory Show, New York (2015) ve Art International İstanbul (2015) yer almaktadır. Cenk Akaltun Bodrum’da yaşıyor ve çalışıyor.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı