HEYKELSANATTAN

Heykellerin Dilinden ‘Kadınlık Halleri’

Türkiye dışında Amerika, Avrupa ve Asya’da pek çok ülkede uluslararası sanat fuarları, müze sergileri, grup sergileri ve bienallerde yer alan dünyaca ünlü heykel sanatçısı Emel Vardar, Eylül Sanat Galerisi’nde “Kadınlık Halleri” sergisi ile sanatseverlerle buluştu.

Eylül Sanat Galerisi, yeni sanat sezonunu, dünyaca ünlü heykel sanatçısı Emel Vardar’ın “Kadınlık Halleri” adını verdiği sergisi ile açtı. Yapıtlarında kadına has imgeler işleyen ve duygularını bronza, cama ve metale yansıtan Emel Vardar‘ın bu sergide 72 eseri sergileniyor.

Sanatçı sergi ile ilgili “Bu sergimde bronz, cam ve çelikten yaptığım kadın heykeliyle kadınlara ses verirken, içinde bulundukları mevcut durumu güçlü, özgür ve şarta bağlı olmayan bir şekilde tekrar yorumladım. Sanatsal hayal gücü ile eserlerime enerji, dinamik güç kattım. İçsel ve ruhsal tecrübeyi besleyen sembolik ve metaforik bir amaç belirledim. Yapıtlarımda büyük bir içtenlikle kadına has imgeler işledim. Duygularımı bronza, cama ve metale yansıttım. Hayatımızın en önemli duygularını da gün yüzüne çıkartmayı hedefliyorum” dedi.

Kadının fiziksel güzelliğinin yanı sıra içsel dünyasının zenginliğini vurgulayan Sanatçı Emel Vardar‘ın ‘Kadınlık Halleri’ sergisini Eylül Sanat Galerisi‘nde 13 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Eylül Sanat Galerisi
Akkirman sokak No:33 Nişantaşı/İstanbul

Giriş ücretsizdir.


Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı