ETKİNLİKLER

İKSV ALT KAT MAYIS PROGRAMI

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın kültür ve sanat etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarını artırmak amacıyla hayata geçirdiği İKSV Alt Kat, Mayıs ayında Paribu’nun desteğiyle gençlere ve çocuklara yönelik çevrimiçi etkinlikler gerçekleştiriyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), kültür ve sanat etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarını artırmak amacıyla, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle kurduğu İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı, Mayıs ayında da çocuklara ve ailelere yönelik çevrimiçi etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Çocuklar, gençler ve kültür-sanat etkinliklerine katılmak isteyen farklı gruplar için erişilebilir ve kapsayıcı bir buluşma noktası olan İKSV Alt Kat, içinde bulunduğumuz pandemi koşulları sebebiyle farklı yaş gruplarına yönelik çalışmalarını çevrimiçi etkinlikler olarak sürdürüyor.

Mayıs ayında İKSV Alt Kat Instagram hesabı üzerinden yapılacak canlı yayın etkinliklerinde iki atölye, iki de söyleşi yer alıyor. Mayıs ayı boyunca devam edecek çevrimiçi etkinlik programı Paribu’nun desteğiyle gerçekleştiriliyor.

İKSV Alt Kat Mayıs Ayı Program Detayları

Prof. Dr. Feyza Çorapçı ve Deniz Soruklu Evren ile Tedbir Döneminde Sanatın Olumlu Etkileri
1 Mayıs Cuma, 15.00’de İKSV Alt Kat Instagram sayfasından canlı yayın

İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları kapsamında yayımlanan “Erken Çocukluktan Gençliğe: Sanatla Büyümek” raporunun yazarı Prof. Dr. Feyza Çorapçı, masal anlatıcısı ve İKSV Alt Kat atölye yürütücüsü Deniz Soruklu Evren ile birlikte pandemi koşullarında çocuk ve ebeveyn psikolojisini, oyun, masal ve hikâye anlatımını da içeren sanat etkinliklerinin olumlu etkilerini konuşuyor.

Erken Çocukluktan Gençliğe: Sanatla Büyümek raporuna ulaşmak için:
www.iksv.org/tr/raporlar/erken-cocukluktan-genclige-sanatla-buyumek

Gözde Eyce ve Burcu Ural Kopan ile Çizim Atölyesi
8 Mayıs Cuma, 17:00’de İKSV Alt Kat Instagram sayfasından canlı yayın

İKSV tarafından 23. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında yayımlanan “Tiyatroda Bir Gün” kitabının çizeri, Rotterdam’da yaşayan illüstratör Gözde Eyce, çocuklara adım adım eğlenceli çizimler yapmayı öğretiyor. Yayında Gözde Eyce’ye İKSV Çocuk Kitapları Editörü Burcu Ural Kopan eşlik ediyor.

Tiyatroda Bir Gün kitabıyla ilgili ayrıntılı bilgiler için: www.iksv.org/tr/cocuk-kitaplari/tiyatroda-bir-gun

Dünya Engelliler Haftasına Özel: Buket Ela Demirel ve İpek Aktaşlı ile İşaret Dili
15 Mayıs Cuma, 17:00’de İKSV Alt Kat Instagram sayfasından canlı yayın

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında, engellilerin toplumsal yaşamdaki sorunları, bunlara karşı farkındalık oluşturulması ve taleplerin çözümünün sağlanması amacıyla kutlanan Dünya Engelliler Haftası’nda İKSV Alt Kat, Türk İşaret Dili’nin kullanımı üzerine bir etkinlik gerçekleştiriyor. Etkinlikte İstanbul Müzik Festivali işbirliğiyle İKSV Alt Kat tarafından 2019’da kurulan Birlikte Güçlü Sesler Korosu‘nun eğitmenleri Buket Ela Demirel ve İpek Aktaşlı, kapsayıcı müzik eğitiminin sağır kültürüne etkilerini ve iki dilli koro çalışmalarında Türk İşaret Dili’nin kullanımını uygulamalı örneklerle anlatıyor.

Birlikte Güçlü Sesler Korosu filmini izleyebilirsiniz:

Süreyya Evren ve Bige Örer ile “Zaman Makinesi ile Renkli Bir Gezinti” Atölyesi
22 Mayıs Cuma, 17.00’de İKSV Alt Kat Instagram sayfasından canlı yayın

İKSV tarafından 2015’te yayımlanan “Zaman Makinesi ile Renkli Bir Gezinti: Çocuklar için İstanbul Bienali” kitabının yazarı Süreyyya Evren, çocuklarla güncel sanat üzerine keyifli bir atölye çalışması gerçekleştiriyor. Etkinlikte yazar Süreyyya Evren’e, kitabı kendisiyle birlikte yayıma hazırlayan, İstanbul Bienali ve İKSV Güncel Sanat Projeleri Direktörü Bige Örer eşlik ediyor.

Zaman Makinesi ile Renkli Bir Gezinti: Çocuklar için İstanbul Bienali kitabını indirip okumak için:
www.iksv.org/tr/cocuk-kitaplari/zaman-makinesi-ile-renkli-bir-gezinti-cocuklar-icin-istanbul-bienalleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu