ETKİNLİKLERSERGİ

İlgen Arzık sergisi: ”Güzel Şeyler Konuşalım’

 “Muaf Beyoğlu”nda gerçekleşen ”Bir Duvar” sergilerinin bu ayki sanatçısı İlgen Arzık.
Sanatçının ”Güzel Şeyler Konuşalım” adlı sergisi 3 – 24 Eylül 2020 tarihleri arasında İstanbul Beyoğlu’ndaki Muaf’ta görülebilir.

“Muaf Beyoğlu”nda devam eden “Bir Duvar” sergileri görece olarak dar alan içerisindeki ifade olanaklarını araştırıyor. Küçülerek artmayı öneriyor. Denemek için alan açıyor ve bütün disiplinlere açık.

İşlerinde “kıymetli” eşyanın anıtsallığına sığınarak, hakikati taşımanın bedelinden kurtulduğunu sanma geleneğine; basitçe bir içerleme ve gönderme de bulunan Sanatçı İlgen Arzık, “Güzel Şeyler Konuşalım” adlı sergisi için “Konuşalım ki, emniyetimiz kir tutmasın. Konuşalım ki, öcü sandığımız hakikat bizi daha da korkutmasın. Görünür olmasın. Bizden olan, beladan uzak olsun. Ayağına taş değmesin. Hakikat, fark edildiği anda kurguya indirgenmekte ve bu kurguların bilindik dileklerle savuşturulması bir çözüm zannedilmekte.” diyor.

Görsel sanatçı İlgen Arzık’ın kolaj ve suluboya tekniği ile ürettiği “Güzel Şeyler Konuşalım” başlıklı sergisi 3 – 24 Eylül 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Muaf Beyoğlu
Şehit Muhtar Mah. Kurabiye Sok. No:4
Beyoğlu / İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı